Звіт Кабміну Гройсмана: головні досягнення за півроку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Звіт Кабміну Гройсмана: головні досягнення за півроку

Казна та Політика
327
ВВП і соцстандарти зростають, в країні сповільнилася інфляція, 5,3 млн сімей оформили субсидії. Експерти: ми відриваємося від дна.
Кабмін у середу відзвітував про підсумки своєї роботи за перше півріччя. “Сегодня” вивчила звіт і дізналася, що вдалося зробити уряду за шість місяців і які завдання він ставить перед собою до кінця року.
ЕКОНОМІКА. В уряді зазначили, що країна починає потихеньку вибиратися з кризової ями: ВВП показує позитивну динаміку другий квартал поспіль (за І квартал — приріст 0,1%, за II квартал — 1,4%). Крім того, в країні сповільнилася інфляція: за дев’ять місяців 2016-го зростання споживчих цін показало 6,4% (у 2015-му був 43,3%). При цьому, за даними Кабміну, номінальна середньомісячна зарплата зросла на 24,4% і склала 4944 грн. На думку керівника секретаріату Ради підприємців при КМУ Андрія Забловського, зростання ВВП і зниження інфляції — це заслуга не тільки нинішнього уряду. “Тут заслуга і попереднього Кабміну, і нинішнього. Крім того, покращилася ситуація на світових ринках. Але про більш-менш стійке зростання можна буде говорити тільки після того, як воно буде спостерігатися протягом трьох кварталів”, — вважає експерт.
ІНФРАСТРУКТУРА. На ремонт доріг цього року виділено 19 млрд грн. “У 22 областях на 232 об’єктах розпочато роботи з поточного та середнього ремонту доріг загальною протяжністю 865 км”, — відзвітували в уряді. “Це набагато більше, ніж було торік. Але якщо дивитися в цілому по країні, то це — крапля в морі, — каже транспортний експерт Олександр Кава. — В Україні загальна протяжність дорожньої мережі — 170 тис. км. Крім того, є нюанс: цифри, про які звітує уряд, це дороги між населеними пунктами. Дороги в межах населених пунктів — вотчина місцевого самоврядування. Тобто ремонт доріг, наприклад у Києві, сюди не входить. Порівняно з іншими країнами грошей виділяють мало, але якщо порівнювати з тим, що було раніше, ситуація, звичайно, покращилася”. Також в країні взялися за перевірку маси вантажівок — перевірили 160 тис. авто, виявили 4843 порушення та оштрафували на 1,951 млн грн. Також за 117 млн грн від ЄС купили 78 пересувних лабораторій.
СОЦІАЛКА. Серед своїх заслуг у соціальному блоці уряд називає ліквідацію податку на пенсії з 1 липня, а з грудня обіцяє підвищити соцстандарти на 10,3%. Кабмін відзвітував: вже компенсовано 146 тис. кредитів більш ніж на 2,3 млрд грн, а також прийнято 200 місцевих програм. Також в уряді готуються створити фонд енергоефективності.
Станом на 7 жовтня субсидії на оплату ЖКГ оформило вже 5,3 млн сімей, що удвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому експерт Забловський критикує сам механізм субсидування, називаючи його вимушеним інструментом: “Потрібна монетизація субсидій. А по-хорошому, люди повинні самі оплачувати “комуналку”. Уряд просто змушений видавати субсидії, щоб не зростав борг”. Експерт також виступив з критикою зростання соцстандартів. “В абсолютних показниках це смішні цифри, вони навряд чи перекриють інфляцію. Це реально всього 200-300 грн. Але в уряді це розуміють і дають зрозуміти, що це тільки перший етап, і вони готові підвищувати соціалку далі”, — резюмує Забловський.
МИТНИЦЯ. У Кабміні пишаються запуском “Єдиного вікна” для митного оформлення товарів — там вже оформили 9196 декларацій. Також запроваджено обов’язковий порядок фото- і відеофіксації оглядів, створено міжрегіональну митницю для контролю співробітників і міжвідомчі “митні сотні” для боротьби з контрабандою. “За січень-вересень 2016 року до держбюджету перераховано 166,88 млрд грн митних платежів. Показник виконано на 105,5%, отже, додатково забезпечено надходження в бюджет 8,65 млрд грн (порівняно з 2015-м, зростання на 17%)”, — зазначають у відомстві. При цьому економіст Олександр Охріменко зазначає, що зростання надходжень до бюджету від митниці потрібно оцінювати крізь призму девальвації гривні. “У нас все прив’язано до курсу долара, не варто забувати, що на початку року він коштував 24 грн, а зараз 26 грн. Ось за рахунок цієї девальвації і зросли збори”.
БЕЗПЕКА І ОБОРОНА. На даний момент в 32 містах створено 28 управлінь патрульної поліції, а також працюють три системи автофіксації порушень у Києві та Одесі. З 1 вересня запустили 400 бюро правової допомоги, куди вже звернулися близько 33 тис. українців. Українська армія продовжує переходити на стандарти НАТО, контрактникам рядового і сержантського складу тепер платять в 2,5-3 рази більше, ніж у 2015-му, а офіцерському складу — у 1,5-2 рази. “Спочатку таке підвищення зарплат створювало умови для набору, і сьогодні контрактників вже близько 59 тисяч. Але зараз кількість бажаючих записатися знижується: потрібно подальше збільшення фінансування, особливо для бійців на передовій, і розширення соцпакету”, — розповів “Сегодня” екс-начальника Генштабу Ігор Романенко. Також станом на 1 жовтня військовим видали 935 квартир, з яких 311 — учасникам бойових дій.
ОСВІТА. В Україні оновлено 13 програм початкових шкіл і продовжують розвивати мережу опорних шкіл. З 1 вересня запрацювало 137 таких шкіл і 360 їх філій, де навчаються понад 10 тис. учнів. Але головне: в кінці вересня перше читання у ВР пройшов закон про освіту, який повинен дати поштовх якісній реформі. Що стосується профосвіти, то держава буде підтримувати спеціальності тракториста-машиніста, монтажника та швачки, а також збирається модернізувати нове обладнання для 25 ПТУ.
Ірина Крикуненко, Ілля Требор
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас