Рахунок від держави: українці платять більше податків, ніж отримують зарплати


Рахунок від держави: українці платять більше податків, ніж отримують зарплати

Найбільше забирає пенсійне забезпечення, “безкоштовна” медицина обходиться дорого, а на навколишнє середовище коштів не вистачає.

Українець із середньою зарплатою змушений платити державі величезні суми, що часом перевищують його доходи “на руки”. Так, на рік людина з такою “чистою” зарплатою (з якої вже зняті всі податки) отримує дохід в розмірі 46 728 грн. А ось податків платить на 47 877 грн.

Такі дані журналісти отримали, скориставшись онлайн-калькулятором проекту “Ціна держави”. Цей калькулятор дозволяє розрахувати, скільки грошей віддають українці державі зі своїх окладів. Ми взяли середній показник зарплати в Україні за даними Держстату – 5202 грн.

Згідно з даними розрахунків, найбільше доводиться віддавати до Пенсійного фонду – 22 244 грн на рік. Приблизно однакові суми забирають освіта і соцзахист – понад 4000 грн.

“Безкоштовна” медицина при цьому обходиться українцям майже в 2500 грн на рік.

На утримання армії йде 2141 грн. Утримання чиновників ненабагато дешевше – 1602 грн. Поліція обходиться дорожче за армію – 2374 грн.

Найменше з “середніх” податків українців дістається сфері ЖКГ (694 грн на рік), культурі і спорту (599 грн) та охороні довкілля (264 грн).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua