НБУ виступає проти скорочення своєї незалежності


НБУ виступає проти скорочення своєї незалежності

Національний банк виступає проти законопроекту, який визначає умови визнання діяльності регулятора незадовільною і підстави для дострокового звільнення керівників центробанку.

Про це йдеться в повідомленні Нацбанку.

НБУ виступає категорично проти законопроекту №5257 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення прозорості діяльності регулятора та підвищення його відповідальності перед суспільством”, вважає його спробою згорернути процес реформування фінансового сектора в Україні і нашкодити виконанню Нацбанком цілей щодо зниження інфляції”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, цим законопроектом передбачається позбавлення НБУ інституційної, політичної та фінансової незалежності.

“Це повністю змінює ідеологію закону про незалежність центробанку і розподіл компетенцій його органів, розроблених відповідно до рекомендацій місії МВФ і закладених останніми змінами 2015 року”, – вважають в НБУ.

“Зараз пропозиції парламентаріїв щодо зміни мандата і цілей Національного банку є чистим проявом популізму. Так, за мету для НБУ пропонується встановити досягнення і підтримання валютно-курсової стабільності. Це не відповідає економічній реальності і одночасною підтримці цінової стабільності”, – повідомляє прес-служба.

“Національний банк вважає неприпустимим прийняття змін, передбачених законопроектом №5257, і очікує позиції президента з цього приводу”, – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, проект закону №5257 був зареєстрований у Верховній Раді 10 жовтня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua