Депутати хочуть достроково звільняти голову НБУ


Депутати хочуть достроково звільняти голову НБУ

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, який визначає умови визнання діяльності Національного банку незадовільною і підстави для дострокового звільнення його керівників.

Відповідний законопроект №5257 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення прозорості діяльності Національного банку України та підвищення його відповідальності перед суспільством» був зареєстрований в парламенті 10 жовтня.

Згідно з документом, глава Нацбанку повинен нести персональну відповідальність за результати діяльності регулятора. Визнання діяльності центробанку незадовільною має бути підставою для дострокового звільнення його керівників.

Ініціаторами проекту закону виступили голова Радикальної партії Олег Ляшко, голова комітету Верховної Ради з питань фінансової політики Сергій Рибалка, Віктор Галасюк, співавторами стали Максим Поляков, Леонід Козаченко, Михайло Довбенко та Олег Лаврик.

Законопроект підготовлений з метою підвищення відповідальності НБУ за свої рішення, створення умов для дотримання ним законодавчо регламентованого порядку роботи, забезпечення прозорості та прогнозованості прийняття рішень в сфері банківського регулювання і нагляду, підпорядкування цих рішень загальним інтересами держав і розвитку економіки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua