Нацбанк підтримує закон про спецконфіскацію і чекає його прийняття


Нацбанк підтримує закон про спецконфіскацію і чекає його прийняття

Національний банк України повністю підтримує закон про спецконфіскацію або будь-який інший законний спосіб повернення вкрадених колишньою політичною елітою коштів до державного бюджету і з нетерпінням чекає від Верховної Ради України прийняття цього закону.

“Національний банк і я особисто неодноразово відзначали, що ми повністю підтримуємо закон про спецконфіскацію або будь-який інший законний спосіб повернення коштів у бюджет країни.

Ця позиція є відкритою і загальновідомою, проте деякі політики намагаються маніпулювати фактами і звинувачувати Національний банк України у затягуванні цього процесу. Національний банк вважає такі заяви маніпулятивними і безпідставними”, – йдеться в заяві глави НБУ Валерії Гонтарєвої, оприлюдненій на сайті регулятора.

Гонтарєва підкреслила, що саме депутати повинні прийняти закон про спецконфіскацію, який дозволить повернути кошти в бюджет. “Національний банк зі свого боку зробив все можливе для того, щоб ці кошти були арештовані ще в червні 2014 року. Регулятор з нетерпінням чекає від депутатів прийняття цього закону і поповнення державного бюджету”, – додала вона.

Також глава НБУ нагадала, що на рахунках компаній-нерезидентів в “Ощадбанку” заарештовані й очікують рішення парламенту щодо спецконфіскації 645,4 мільйона доларів США, 1,8 мільярда гривень і ОВДП, що придбані на користь цієї групи компаній, загальною номінальною вартістю 981 мільйон доларів США. “Зараз деякі політики звинувачують мене у сприянні виведенню коштів “злочинною владою”.

Вважаю таке звинувачення нісенітницею, адже ці кошти не виводилися за кордон, а інвестувалися у внутрішній державний борг – це пряма позика державному бюджету, яку державі, у разі прийняття закону про спецконфіскацію, не потрібно буде повертати”, – зазначила глава НБУ.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав народних депутатів на цьому пленарному тижні ухвалити проект закону про спецконфіскацію, який дозволить акумулювати до бюджету 1,5 мільярда доларів, украдених попередньою владою.

Раніше Гройсман зазначав, що блокування Верховною Радою процесу повернення в Україну вкрадених попередньою владою активів призведе до того, що вони будуть втрачені назавжди і зникнуть. У середині вересня Кабмін вніс на розгляд парламенту оновлений проект закону про конфіскацію коштів і розраховує на конструктивну і результативну дискусію щодо законопроекту, а також подальше його прийняття. Служба фінансового моніторингу України виявила 42 компанії-нерезиденти, близькі до екс-президента Віктора Януковича, і заблокувала на рахунках 19 таких компаній 1,5 мільярда доларів в червні 2014 року. Арсеній Яценюк, який був на той час прем’єр-міністром України, неодноразово закликав правоохоронців розпочати процедуру конфіскації цих коштів на користь держави якомога швидше, однак ці кошти досі не повернуто.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua