ВР зробила перший крок до створення дорожнього фонду


ВР зробила перший крок до створення дорожнього фонду

Народні депутати підтримали в першому читанні законопроект № 4014-а “Про внесення змін до закону України “Про джерела фінансування дорожнього господарства України” щодо вдосконалення механізму фінансування дорожньої галузі”.

За відповідне рішення проголосували 286 народних обранців, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зазначив під час виступу з трибуни ВР один з авторів законопроекту, народний депутат від фракції “Народний фронт” Віталій Корчик, документом передбачається створення Дорожнього фонду у складі спеціального фонду Державного бюджету.

Також, за його словами, проект закону виписує конкретні джерела наповнення фонду та спрямування видатків з нього.

Він розповів, що кошти з Дорожнього фонду будуть розподілятися автоматично на дороги державного та місцевого значення відповідно 62 і 35 відсотків, а ще 3 відсотки будуть спрямовуватися на покращення безпеки дорожнього руху.

Згідно з текстом прийнятого законопроекту, вихідна частина Дорожнього фонду буде формуватися за рахунок надходжень від акцизного податку з вироблених в Україні нафтопродуктів транспортних засобів; акцизного податку за введення на митну територію України нафтопродуктів і транспортних засобів; ввізного мита на нафтопродукти і транспортні засоби та шини до них; плати за проїзд автомобільними дорогами; коштів спеціального фонду Держбюджету і т. п.

Планується, що законопроект у разі його прийняття набере чинності з 1 січня 2017 року.

Крім того, парламентарії прийняли за основу дотичний до попереднього законопроект 4015-а про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо вдосконалення механізму фінансування дорожньої галузі.

Це рішення підтримали 275 народних депутатів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua