Рада ухвалила "антирейдерський закон"


Рада ухвалила "антирейдерський закон"

Рада ухвалила “антирейдерський закон”. Верховна Рада прийняла за основу і в цілому розроблений за участю Міністерства юстиції закон, який дозволить знизити кількість рейдерських атак на українські підприємства.

 За прийняття законопроекту №5067 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» за основу і в цілому проголосував 271 народний депутат при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Основними нововведеннями закону є впровадження нотаріального засвідчення підписів голови та секретаря загальних зборів акціонерів компанії при реєстрації змін юрособи; нотаріального засвідчення підписів на статутних документах, розподілювальному балансі, заяви про вихід з товариства; кримінальної відповідальності реєстраторів за неправомірні дії при перереєстрації власності.

 Один з ініціаторів закону, народний депутат Оксана Продан, в ході презентації документа зазначила, що його прийняття дозволить інвесторам активно вкладати кошти в українські підприємства, бо їхня власність буде більш захищена. «Без нього ні інвестицій, ні розвитку економіки бути не може», – сказала вона.

Раніше в Україні за останні 15 років відбулося близько 30 тис. рейдерських захоплень з перерозподілом майна на загальну суму 20 млрд дол. У рамках боротьби з рейдерством депутати за участю Мін’юсту розробили законопроект, який був зареєстрований в парламенті 5 вересня. Заступник міністра юстиції Павло Мороз зазначав, що зволікання з прийняттям законопроекту може призвести до збільшення рейдерських атак на підприємства.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua