Уряд очікує ухвалення закону про обіг земель сільгосппризначення в грудні 2016 р.


Уряд очікує ухвалення закону про обіг земель сільгосппризначення в грудні 2016 р.

Кабінет міністрів України очікує ухвалення законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення до кінця грудня 2016 року, повідомляється в оновленому меморандумі в рамках другого перегляду програми розширеного фінансування EFF Міжнародного валютного фонду (МВФ) для України.

Згідно з меморандумом, ухвалення закону про обіг земель до кінця грудня 2016 року є контрольним маяком для отримання чергового траншу МВФ.

Крім того, до кінця вересня 2016 року очікувалося представлення проекту закону про обіг земель сільськогосподарського призначення в парламенті, що також було контрольним маяком.

Як повідомлялося, мораторій на продаж земель сільгосппризначення завершується 1 січня 2017 року, парламент неодноразово його продовжував після введення в 2002 році.

Міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий розраховує, що Кабмін зареєструє законопроект про обіг земель сільгосппризначення до листопада 2016 року, і він буде передбачати можливість продажу права оренди землі.

Відкрита МВФ в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $ 17,25 млрд) з першим траншем в $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд (близько $1,65 млрд) і зменшення квартальних траншів в 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,61 млрд).

Україна, як і в двох попередніх програмах з МВФ, змогла отримати лише перші два транші, після чого виникла пауза в зв’язку з політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом в квітні переговори про відновлення фінансування були відновлені, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня.

Україна до кінця поточного року ще розраховує залучити від ще МВФ $1,3 млрд фінансування в рамках програми EFF.

Офіційний представник МВФ Джеррі Райс підтвердив ймовірність отримання Україною до кінця 2016 року четвертого кредитного транша.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua