Більшість учасників "Українського фінфоруму" очікують щорічного зростання ВВП на 2-5%


Більшість учасників "Українського фінфоруму" очікують щорічного зростання ВВП на 2-5%

Економіка України в 2017-2021 рр. зростатиме на 2-5% на рік. Такої думки дотримуються 54,2% учасників “Українського фінансового форуму”, організованого в Одесі інвестиційною групою ICU 29-30 вересня.

Згідно з проведеним опитуванням, 37,5% респондентів прогнозує збільшення ВВП країни в наступні п’ять років в межах 2% щорічно, тоді як зростання на рівні вище 5% очікують лише 2,8% учасників.

Співголова групи радників прем’єр-міністра України, екс-глава Мінфіну Словаччини Іван Міклош повідомив, що також очікує 2-5%-го зростання української економіки в найближчі п’ять років.

“Найбільш складний час стабілізації вже позаду: інфляція і валютний курс стабілізувалися, тому структурні реформи можуть дати швидкі результати”, – вважає експерт.

Згідно з його думкою, за умови подальшого продовження структурних реформ Україна має шанси вийти на темпи зростання більше 5% на рік після 2021 року.

Посилаючись на досвід успішних реформ в країнах-сусідах, І.Міклош рекомендував більше уваги приділяти фіскальній консолідації і здоровій політиці у фінансовому секторі.

Крім того, він висловив думку, що рівень перерозподілу ВВП через бюджет в Україні в 40% і вище є надмірним і закликав знизити цей показник до 35-37%, залишивши більше коштів для бізнесу.

Відносно оптимального рівня дефіциту бюджету 41,7% учасників форуму висловлюють думку про необхідність його утримання в межах 0-3% ВВП, ще 34,8% – від 3 до 5% ВВП.

Збільшити дефіцит вище 5% ВВП запропонували 9,7% учасників конференції, тоді як за профіцит держбюджету виступили 13,9%.

Як повідомлялося, уряд і Нацбанк України прогнозують в 2016 році зростання ВВП на 1-1,1% при інфляції близько 12% і його прискорення до 3% в 2017 році при уповільненні інфляції до 8%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua