Швейцарці дозволили спецслужбам стежити за собою


Швейцарці дозволили спецслужбам стежити за собою

У Швейцарії під час референдуму 66% тих, хто проголосував, підтримали законопроект про розширення повноважень спецслужб країни.

Федеральна розвідувальна служба та інші урядові організації отримають можливість перехоплювати телефонні розмови, вести контроль за повідомленнями в інтернеті і встановлювати приховане відеоспостереження за підозрюваними.

Раніше Федеральні збори країни ухвалили новий закон про розвідувальні служби, однак він не вводився в дію. Противники цієї ініціативи зажадали винесення питання на національний референдум.

Вони вказували, що закон може поставити під загрозу нейтральний статус Швейцарії, так як він передбачає тісну співпрацю з іноземними розвідувальними агентствами.

Однак прихильники законопроекту говорили, що, прийнявши закон, Швейцарія наздожене інші країни, де спецслужби вже отримали такі самі повноваження.

Більш того, одночасно з новим законом будуть введені і заходи щодо посилення контролю за розвідувальними службами. Зокрема, буде створено спеціальний федеральний трибунал і інститут федеральних радників, які будуть видавати дозволи на заходи по перехопленню інформації.

Уряд також запевнив, що нові повноваження будуть застосовуватися тільки для стеження за особливо небезпечними підозрюваними.

Міністр оборони Швейцарії Гі Пармелен зазначив, що навіть після прийняття закону повноваження спецслужб Швейцарії будуть набагато менші, ніж у їхніх колег в США і ряді західноєвропейських держав.

Досі швейцарські закони забороняли владі використовувати закриті джерела для оцінки загроз безпеки всередині країни.

Крім законопроекту про повноваження спецслужб на референдум також були винесені питання про підвищення пенсій на 10% і про скорочення використання природних ресурсів і заміну їх вторсировиною. Ці ініціативи населення Швейцарії не підтримало.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua