Світовий банк радить Україні розширити оподаткування


Світовий банк радить Україні розширити оподаткування

Світовий банк (СБ) заявив про необхідність розширення в Україні бази оподаткування, а також реформування пенсійної системи, сказано в тематичної записці СБ про ситуацію в українській економіці.

«Для забезпечення макроекономічної стабільності необхідно буде усунути найважливіші джерела фіскального ризику: розширити базу оподаткування, реформувати пенсійну систему, зменшити квазі-фіскальні дефіцити і відновити стабільність фінансового сектора», – підкреслюється в документі.

Крім того, як йдеться в тексті записки, для поступового зменшення державного боргу в майбутньому Україні доведеться здійснити системну фіскальну консолідацію, підкріплену структурними реформами. Інакше Києву доведеться вдатися до скорочення витрат і активного залучення коштів на внутрішньому ринку. «Незважаючи на те, що в 2015 році вдалося суттєво знизити дефіцит бюджету, ситуація в цій сфері залишається складною: за прогнозами, дефіцит бюджету розширеного уряду з урахуванням НАК «Нафтогаз України» складе в 2016 році майже 4%. Для поступового зменшення державного боргу з одночасним сприянням розвитку в майбутньому доведеться здійснити системну фіскальну консолідацію, підкріплену структурними реформами», – наголошується в матеріалах СБ.

«Якщо таку системну фіскальну консолідацію не здійснити, то Україні доведеться більшою мірою розраховувати на ситуативні заходи і скорочення витрат і активніше залучати кошти на внутрішньому ринку, що загрожує борговою стабільністю і зменшить потенціал зростання», – йдеться в записці.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua