Мінфін обіцяє "не чіпати єдиний податок і спрощенку"


Мінфін обіцяє "не чіпати єдиний податок і спрощенку"

Міністерство фінансів України на своїй офіційній сторінці в facebook пообіцяло не скасовувати єдиний податок і спрощену систему оподаткування, а також запропонувало ввести п’ятирічні податкові канікули для новоствореного бізнесу. Таке повідомлення з’явилося на тлі інформації про чергову спробу Мінфіну демонтувати спрощену систему оподаткування.

Раніше Мінфін неодноразово намагався реформувати “спрощенку”, а фактично звести її нанівець. Зокрема, в 2015 році за часів міністра фінансів Наталії Яресько пропонувалося підвищити податки для працюючих на спрощеній системі. У 2010 році за часів міністра фінансів Федора Ярошенка спроба скасувати спрощену систему призвела до “Податкового майдану”.

Проте, реформу спрощеної системи підтримують багато експертів з податків і зборів. Аудиторська компанія Ernst & Young радила Україні взагалі скасувати спрощену систему ще в 2012 році, тому що бізнес використовує її як внутрішній офшор. МВФ рекомендував реформувати “спрощенку” в 2013 році. У поточному, 2016 році, радник прем’єр-міністра України словацький реформатор Іван Міклош також радив змінити спрощену систему, оскільки це “один з легальних інструментів ухилення від сплати податків”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua