МВФ схвалив дії України для врегулювання боргу перед Росією на $3 млрд


МВФ схвалив дії України для врегулювання боргу перед Росією на $3 млрд

Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) визнала сумлінними (good faith negotiations) спроби України досягти угоди з РФ щодо врегулювання єврооблігаційного боргу на $3 млрд, повідомив офіційний представник Фонду Джеррі Райс.

“Рада директорів вивчила відповідність (спроб України – ред.) визначенню сумлінних в рамках оновлених правил кредитування (Policy on Non-Toleration of Arrears to Official Creditors) і вирішила, що вимоги були дотримані”, – сказав він під час традиційного прес-брифінгу в Вашингтоні в четвер.

Що стосується подальшого врегулювання зазначеного питання, МВФ, як і раніше, заявляє про підтримку продовження переговорів між двома сторонами.

“Ми вітаємо первинні контакти між сторонами і закликаємо Україну і Росію продовжувати переговори для пошуку взаємовигідного рішення, яке зробить свій внесок у програму (EFF – ІФ)”, – сказав Д.Райс.

Як повідомлялося, рада директорів МВФ 8 грудня схвалила зміни до політики кредитування, що дозволяють Фонду надавати фінансування країні-члену, що має заборгованість перед офіційним кредитором.

Зміни, зокрема, поширюються на заборгованість перед суверенними кредиторами, яка не була врегульована в рамках Паризького клубу.

Передбачається, що виконавча рада МВФ буде проводити оцінку відповідності кожного окремого випадку за трьома критеріями. До них належать такі: термінова допомога з боку Фонду є принципово важливою, і країна-боржник дотримується всіх вимог програми МВФ; позичальник робить сумлінні спроби дійти згоди з кредитором в рамках параметрів, встановлених програмою фонду; рішення надати фінансування не спричинить небажані негативні наслідки для можливостей МВФ мобілізувати кошти від офіційних кредиторів.

Фонд підтвердив, що готовий продовжити фінансувати Україну, якщо її зобов’язання перед Росією будуть відповідати всім трьом критеріям оновлених правил кредитування.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua