Держзакупівлі по-новому: що влада купує через Prozorro — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Держзакупівлі по-новому: що влада купує через Prozorro

Казна та Політика
365
Уже пішов другий місяць, як в Україні всі держустанови в обов’язковому порядку перейшли на електронні закупівлі Prozorro. За оцінками Мінекономрозвитку, до кінця 2016-го економія від відкритих тендерів досягне 5 млрд грн. Крім того, з початку вересня система може в автоматичному режимі підключатися до Єдиного держреєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, щоб перевірити всіх претендентів тендера. Так сподіваються відсівати підроблені фірми, які затягують тендер.
А поки що кожен охочий може зайти на сайт prozorro.gov.ua і без реєстрації переглянути, на що чиновники витрачають бюджетні гроші. Ресурс пропонує також скористатися фільтрами по даті, ступеню завершеності, регіону і типу процедури._
Таким чином “Сегодня” дізналася, на що витрачають кошти топові українські міністерства (станом на 12 вересня), ВР і Держуправління справами. Найактивнішим учасником електронних торгів стало Міноборони, а ось МВС проводить тендери безрезультатно.
ДУС: Штори за 2 млн
В активі Держуправління справами (займається облаштуванням АП, Кабміну, ВР і РНБО) поки що тільки два завершених тендера. 5 вересня чиновники замовили 89 вклейок до посвідчень з елементами захисту за 5,3 тис грн і заправку 1364 картриджів за 139,2 тис. грн. Ще 57 аукціонів перебувають на різній стадії. Наприклад, все ще триває кваліфікація розробника трьох сертифікатів інтернет-представництва президента. Ціна питання – 17 тис. грн. Також до системи занесли і паперові закупівлі: за 1,166 млн грн хотіли купити програмне забезпечення для АП, а 159 тис. давали на інтернет. Всерйоз узялися за облаштування Маріїнського палацу: 3,3 млн пропонують за допрозробку кошторису, 27,1 млн – за допроботи з реставрації, 762,9 млн – за капремонт і 2,6 млн – за штори!
РАДА: книги і фуршет
У Управління справами ВР на порталі – 132 тендери в активі, з яких завершених – 76. Так, закупили 913 медалей за 172 тис. грн, 140 кв. м. килимових доріжок за 200 тис. грн, 214 книг за 50 тис. грн (приємно здивував список літератури: “Право в ЄС”, “Екологічна етика”, підручник ділового спілкування, “Мистецтво управління державою” Маргарет Тетчер), 17 камер спостереження за 199,9 тис. грн, а також багато обладнання для конференцій і електроніки. Найдорожчий же лот був виставлений на торги 9 вересня – за 16,3 млн шукають підрядника для реконструкції будівлі комітетів агрополітики та правової політики на Шовковичній, 2, а також в будівлі комітету екополітики на Шовковичній, 4. З паперових закупівель, внесених до системи, можна знайти тендер на обслуговування офіційних прийомів за участю керівництва ВР – на їжу витратили 1,39 млн грн.
МЗС: прапори, вода, адвокати та ремонт
Дипломати встигли закрити лише 25 тендерів з 61 заявленого. Найбільша сума була витрачена на покупку трьох серверів – 600 тис. грн. Серед цікавих лотів – 700 подарункових пакетів за 29 тис. грн. Є й традиційна дипатрибутика: 288 пляшок мінералки (4 тис. грн), 500 буклетів Awesome Ukraine (52,5 тис. грн) і 6 кримськотатарських прапорів. За 8 вуличних і 10 автомобільних прапорів України віддали 10 тис. грн. А ось серед паперових закупівель можна знайти пропозицію з реконструкції підсобних приміщень в будівлі МЗС на 6,16 млн грн, ще 6,58 млн заплатили юристам за представлення інтересів України в суперечці з РФ з приводу угоди про взаємні інвестиції.
Мін’юст: юристи і проїзні на метро.
Мін’юст активно користується електронними закупівлями. Тут провели вже 54 тендери з 162, заявлених на порталі. Щоправда, суми закупівель теж вражають – юристам, які захищають інтереси України в арбітражному спорі з Татарстаном (РФ), дали 3,36 млн грн; за представлення інтересів України в Апеляційному суді Парижа пропонували 10,1 млн грн; за суд в Нью-Йорку – 3,7 млн, а в Лос-Анджелесі – 1,97 млн грн. А ось будівлю департаменту Держвиконавчої служби та департаменту Держреєстрації застрахували всього за 20,2 тис. грн і закупили для своїх співробітників 91 місячний проїзний на метро за 41,4 тис. грн. Тим часом на послуги з підтримки роботи реєстрів витратили 62,59 млн грн за три місяці.
МВС: машини і білизна
У правоохоронців з онлайн-закупівлями складається поки що гірше інших – з 191 тендеру лише 25 проведені в електронному вигляді і ще жоден не закрито. Деяким з них вже по року, а вони досі знаходяться в статусі “пропозицію розглянуто”. МВС готове віддати 2 млн грн на прокладку оптоволокна до навчального центру МВС. Основна частина тендерів пов’язана або з закупівлею одягу (наприклад, на трикотажну термобілизну виділять 6,3 млн грн за 17,5 тисячі штук), або із закупівлею палива (7,9 млн на талони з 461,3 тисячі літрів дизеля). А ось серед закупівель, зроблених ще в паперовій формі, є і один диск з антивірусною програмою за 1,2 млн грн, і 7 серверів за 2,1 млн грн, і 192 авто марки Renault Dokker за 73 млн грн, і 25 автобусів БАЗ – за 42,2 млн грн. А ось за доступ до мережі силовикам довелося викласти 412,4 тис. грн.
Оборона: мед і одяг
Рекордсмен за кількістю тендерів на сьогодні – Міністерство оборони. Всього військові оголосили 1 тис. 775 тендерів, завершили 438 з них. Лідирує тут переважно одяг і взуття, на які міністерство витрачає сотні мільйонів гривень. Ця стаття витрат переплюнула навіть гроші, витрачені на паливо для реактивних літаків (273,5 млн грн). Так, наприклад, тільки на польові кашкети Міноборони виділило майже 4 млн грн, закупивши 90 тис. штук по 43 грн. Піклується керівництво і про те, щоб солдати не хворіли – на 600 тис. ментолових льодяників витрачено 54 тис. грн. При цьому, щоб життя військовим все ж здавалося медом, його закуповують тоннами – на 1 млн 750 тис. грн Міноборони закупило цілих 14 тонн. Як наголошується на сайті, це 700 тис. упаковок по 20 г.
Мінсоцполітики: путівки і звіти
Повільно, але впевнено переходить на електронні держзакупівлі Мінсоцполітики: з 50 тендерів 23 вже завершені. Найбільшою електронної закупівлею стали дитячі оздоровчі путівки до табору “Артек”, який після анексії Криму перебрався до Пущі-Водиці, – на 23,8 млн грн за 4196 путівок. Крім звичайної офісної канцелярії, в списку закритих тендерів можна знайти покупку предметів декору – чиновники замовили 125 пластикових рамок для фото на загальну суму 4,2 тис. грн. Вчора на порталі з’явилося замовлення на складання щорічного звіту про становище дітей в Україні: за роботу в 160 сторінок, яку потрібно виконати до грудня, готові заплатити 67 тис. грн.
МІП: вивчають громадськість
У Мінінформполітики поки що всього 59 тендерів, з яких завершено 24. При цьому по одному з завершених аукціонів міністерство заплатило 185 тис. грн за створення 8 відеороликів. Всі вони стосуються порушення прав громадян на тимчасово окупованій території Криму. А ось на вивчення громадської думки витрачено 80 тис. грн. За ці гроші один із соціологічних центрів країни вивчив рівень довіри населення до ЗМІ, а також проаналізував кількість українських теле- і радіоканалів на українському ринку. Дослідження проходило в трьох областях: Одеській, Херсонській та Миколаївській. Крім того, Мінінформполітики витратило 5,4 тис. грн на два українських прапори із золотистою бахромою і на підставках з дерева.
Ірина Крикуненко, Ілля Требор”
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас