Україна вимагатиме від ЄС збільшити квоти на експорт


Україна вимагатиме від ЄС збільшити квоти на експорт

Кабінет міністрів України наполягатиме перед Європейською комісією на збільшенні квот для України для експорту продукції в Євросоюз. Про це заявив на засіданні уряду прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

“Я в Брюсселі з єврокомісаром це питання порушував. Завтра будемо зустрічатися і теж будемо обговорювати це питання щодо збільшення квот на українську продукцію там, де це можливо, і ми на цій позиції наполягаємо”, – підкреслив Гройсман.

Нагадаємо, ще в кінці червня Україна використала майже всі квоти на експорт в ЄС. Зокрема, в січні повністю вичерпалися квоти на постачання кукурудзи, були майже заповнені квоти на пшеницю.

Угода між Євросоюзом і Україною про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі (DCFTA) набула сили з 1 січня 2016 року. Документ є частиною угоди про асоціацію ЄС-Україна, підписаної в червні 2014 року. Політична частина угоди про асоціацію набула чинності в листопаді 2014 року.

При цьому ЄС ввів для України тарифні квоти на 36 видів продуктів (м’ясо птиці, крупи, борошно, мед, молочні продукти і сухе молоко, гриби і т.д.). Це означає, що 36 видів продукції Україна може продавати в ЄС без мит тільки в певних обсягах. Після того, як квота вичерпується, виробникам доводиться платити мито.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua