МЕРТ і представництво ЄС підтримають бізнес в Україні


МЕРТ і представництво ЄС підтримають бізнес в Україні

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України та представництво Європейського союзу (ЄС) приступили до реалізації спільного проекту Forbiz, спрямованого на підтримку бізнесу.

Як повідомив керівник Forbiz Маттіас Хальдер під час представлення проекту, робота буде зосереджена на трьох напрямках: поліпшення регуляторної політики, посилення можливостей влади в реалізації ефективної політики економічного розвитку з фокусом на малих і середніх підприємствах (МСП) та налагодження діалогу МСП з владою.

За його словами, серед очікуваних досягнень – зменшення адміністративного тиску на МСП та створення єдиного інформаційного веб-порталу про регулювання МСП.

Крім того, проект Forbiz планує посилювати конкурентоспроможність українських підприємств і розширить підтримку України через програму COSME (програму ЄС для МСП).

У планах Forbiz також участь у створенні спеціалізованого Агентства з розвитку МСП в Україні та забезпечення регіональних органів влади передовим практичним досвідом підтримки МСП.

Як повідомляється на веб-сайті уряду, в Україні понад 95% від загальної кількості підприємств припадає на малий і середній бізнес, який поки страждає від надмірної зарегульованості і має обмежений доступ до фінансів.

Forbiz – провідний проект у рамках ініціативи EU4Business, що фінансується ЄС.

У травні-2016 було підписано угоду, що передбачає виділення ЄС та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) близько EUR28 млн на бізнес-консультації, інформаційну, освітню та іншу підтримку МСП в Україні в рамках програми EU4Business.

Передбачається, що до EUR12 млн у рамках ініціативи EU4Business буде використано для підтримки прямого фінансування, що ЄБРР надає малим підприємствам. Крім того, не менше 50 МСП повинні отримати пряме фінансування від ЄБРР в рамках спеціальної кредитної лінії обсягом EUR100 млн.

Угода також передбачає створення мережі центрів підтримки бізнесу в 15 областях України

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua