Голова Apple назвав політичним і нечесним рішення Єврокомісії про податки


Голова Apple назвав політичним і нечесним рішення Єврокомісії про податки

Головний виконавчий директор Apple Тім Кук назвав політичним і несправедливим рішення Європейської комісії про донарахування податків в Ірландії на суму 13 млрд євро.

В інтерв’ю ірландській телекомпанії RTE він висловив упевненість, що рішення про стягнення штрафу буде переглянуто на користь Apple. “Ми не зробили нічого протизаконного, і ірландська влада не зробила нічого протизаконного”, – підкреслив Т.Кук.

За його словами, в компанії незадоволені звинуваченнями в незаконних діях і піддають підрахунки Єврокомісії сумніву.

Як було оголошено у вівторок, ЄК визнала податкові послаблення для Apple в Ірландії незаконними, у зв’язку з чим компанія повинна буде відшкодувати уряду країни податкові субсидії на суму до 13 млрд євро плюс відсотки.

Ірландія надавала компанії Apple незаконні податкові послаблення в період з 2003 по 2014 роки, що призвело до істотного зниження податкових виплат компанії, стверджує Єврокомісія за підсумками трьох років розслідування. При цьому ЄК знайшла ознаки “істотного штучного заниження” податків, виплачуваних Apple в Ірландії, з 1991 року. Незаконність такого підходу комісія пояснює тим, що він забезпечував Apple значну перевагу перед іншими компаніями.

Єврокомісія ухвалила, що Ірландія повинна стягнути з Apple недовнесених податки за десять років до першого запиту ЄК про інформацію, направленого в 2013 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua