В Україні стрімко подорожчало будівництво житла (інфографіка)


В Україні стрімко подорожчало будівництво житла (інфографіка)

Будівництво житла в Україні дорожчає з кожним днем. Так, згідно з даними Мінрегіону, середня вартість 1 квадратного метра квартир з урахуванням ПДВ станом на 1 липня становила 8,568 тис. грн, що на 9,15% більше від рівня попереднього кварталу.

Чиновники розраховують опосередковану вартість будівництва житла на підставі усередненої структури його вартості і даних щодо зміни цін виробників промпродукції.

Відзначимо, що темпи подорожчання будівельних робіт у 2 кварталі виявилися найвищими за останній рік – попередній сильний стрибок стався ще в 1 кварталі 2015-го. Тоді середня собівартість 1 кв. м. житла підскочила на 15,09%.

При цьому до кінця 2015 року темпи подорожчання робіт знизилися до нуля – Мінрегіон пояснив це незначною зміною вартісних складових будівництва.

Найсильніше будівництво житла подорожчало в Чернігівській, Миколаївській та Житомирській областях – на 9,95%, 9,63% і 9,38% відповідно. Найбільш повільно розцінки зростали в Рівненській (+8,61%), Полтавській (+8,74%) і Одеській (+8,94%) областях.

При цьому абсолютним лідером за розцінками на будівництво житла є столиця – в Києві 1 кв. м. квартири коштує 10,081 тис. грн. Дорого обходиться зведення житла і в Донецькій (9,054 тис. грн.) та Харківській (9,04 тис. грн.) областях.

Найдешевші квартири в Кіровоградському регіоні (7,363 тис. грн.), на Закарпатті (7,479 тис. грн.) і Житомирській обл. (7,544 тис. грн./Кв.м).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Нерухомість
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua