Аграрний фонд спрямував 1,5 млрд грн на підтримку сільгоспвиробників


Аграрний фонд спрямував 1,5 млрд грн на підтримку сільгоспвиробників

ПАТ “Аграрний фонд” в рамках форвардної програми спрямував на підтримку сільгоспвиробників 1,5 млрд гривень в період весняних і осінніх посівних робіт. За форвардом компанія закуповує продовольчу пшеницю, ячмінь, жито і гречку.
 
На момент укладення контракту сільгоспвиробник отримує на руки 65% від прогнозної вартості зерна.

Ціна закупівлі визначається на підставі прогнозів врожаю і ряду макрофакторов, включаючи очікуваний курс долара. Ця ціна – більшою мірою индикатив, так як під час остаточного розрахунку вартість все одно приводиться до ринкової. Наприклад, при проведенні весняної форвардної кампанії ціна пшениці другого класу була визначена на рівні 3500 гривень, склавши в період збирання 3700 грн / тонна, і доходячи в деяких областях до 4200 грн / тонна.

Форвардна програма “Аграрного фонду” – один з останніх залишилися механізмів забезпечення сільгоспвиробників обіговими коштами в період пікового попиту. “В умовах нестабільності, в тому числі військової, великі приватні гравці не ризикують давати гроші аграріям з перспективою поставки зерна з люфтом до півроку”, – пояснює відсутність напливу конкурентів Андрій Радченко, генеральний директор ПАТ “Аграрний фонд”, нагадуючи, що ризик поставки в Україні не страхує жодна страхова компанія. Крім підтримки аграріїв, контрактування зерна дозволяє забезпечити стабільність на продовольчому ринку. При константі внутрішнього споживання на рівні 5,3 млн тонн продзерна, АФ купує близько 20% цього обсягу .. “Це наша якірна програма, оскільки цей 1 млн тонн і є тим ресурсом, яким можна гарантувати стабільність на продовольчому ринку”, – говорить Андрій Радченко.

Попередня оцінка бюджету осінньої посівної – близько 90 млрд гривень. Цей показник, з поправкою на курс долара збільшується рік від року: в 2015 році вартість польових робіт оцінювалася в близько 80 млрд гривень, в 2014 році – 56 млрд грн. Для прикладу, в порівнянні з минулим роком, витрати на гектар пшениці зросли на 9%, до 12,5 тис. грн.

ПАТ “Аграрний фонд” створено постановою Кабміну №364 22 квітня 2013 року. Статутний фонд – 5 млрд гривень. 100% акцій належать державі. Щорічно закуповує у сільгоспвиробників близько 1 млн. Тонн продовольчої пшениці і займає до 40% внутрішнього ринку борошна.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua