0 800 307 555
0 800 307 555

Куди і чому їдуть українські програмісти (опитування)


Куди і чому їдуть українські програмісти (опитування)

Більшість ІТ-фахівців з тих, хто виїжджає працювати за кордон, приймають таке рішення заради спокійного і безпечного життя для себе і сім’ї.

Такі результати показує опитування, проведене порталом DOU на початку серпня цього року.

Для дослідження були оброблені результати 3112 анкет з 4 по 9 серпня 2016 року, опитування проводилося на форумі DOU, через розсилку й канал «Трактор» на «Джинні» Telegram. Вихідні дані опитування є в репозитарії devua/csv на GitHub.

Учасники опитування називали основні причини, за якими змінюють країну проживання, а також ті країни, які кращі для релокейту. Країни-лідери за привабливістю — це США, Канада і Євросоюз, в Азію, а також країни Балтики і Східної Європи програмісти їдуть не так охоче.

Приймаючи рішення про переїзд, українські програмісти насамперед звертають увагу на країну переїзду і можливість отримання посвідки на проживання.

Серед основних причин для пошуку роботи за кордоном, крім якості життя називали відсутність перспектив в Україні, а також бажання спробувати щось нове та цікаве.

У топ-3 країн, які розглядають у першу чергу, учасники опитування внесли США, Канади та ЄС:

А серед регіонів, куди респонденти точно не хотіли б їхати, лідирує Азія:

При цьому, 46,6% готові виїхати, якщо отримають хорошу пропозицію, 27,2% — думають про переїзд, але поки не визначилися, а ще 26,3% твердо вирішили виїхати.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
В Контексті Finance.ua