В Україну привезли стільки риби, що вона подешевшала (інфографіка)


В Україну привезли стільки риби, що вона подешевшала (інфографіка)

У січні-червні 2016 р ввезення в Україну риби і морепродуктів перевищило аналогічні показники минулого року на 47 тис. т або 46%, повідомила Асоціація українських імпортерів риби і морепродуктів.

Неважко підрахувати, що загальний обсяг імпорту за перше півріччя 2015 року становив понад 102 тис. тон. Різницю в обсягах ввезення риби добре видно на графіку. На частку компаній-учасників асоціації припало 43% імпорту рибної продукції.

В асоціації відзначають, що позитивні показники зростання ринку свідчать насамперед про збільшення споживання рибної продукції.

Дані Асоціації українських імпортерів риби і морепродуктів

Найбільші обсяги поставок рибної продукції традиційно забезпечила Норвегія (26% в грошовому та 21% в натуральному вираженні). потім йдуть Ісландія (12% і 14% відповідно) і США (8% і 5%).

До першої десятки країн-постачальників також входять: Канада, Аргентина, Китай, Велика Британія, Іспанія, В’єтнам і Естонія.

Найдешевша риба поставлялася до нас з Естонії та Ісландії. Так естонський продукт в грошах становив лише 3% імпорту, зате за вагою продукції – всі 11%. Найдорожча рибна продукція надходить на український ринок з США.

Найбільш ходовими виявилися недорогі види риби. У ТОП-3 увійшли: оселедець (17% від загальної ваги поставок), салака (13%) і скумбрія (13%). У першій п’ятірці також і більш дорогі хек (12%) і лосось (5%).

Нагадаємо, за даними Госрибагенства, вилов риби у водоймах України за перше півріччя теж зріс на 19,4% у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року – до 22,9 тис. тон.

Серед морських видів риб і ракоподібних переважають бичок (зростання вилову на 7%), тюлька (зростання в 1,5 разу), калкан азовський (зростання в 5,8 разу), рапан (в три рази), креветка (в 1,9 разу).

Збільшення пропозиції позначилося і на цінах. Згідно з даними Держстату, в липні 2016 року вартість риби та рибопродуктів знизилася на 0,2% щодо червня. Однак з початку року ціни зросли на 3,2%, а в порівнянні з першим півріччям 2015 року – на всі 7,2%. Для порівняння: загалом продукти харчування за 6 місяців 2016 року подорожчали, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, на 11,9%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua