У НАБУ обговорили концепцію розвитку спеціалізації на банківському ринку


У НАБУ обговорили концепцію розвитку спеціалізації на банківському ринку

Представники малих і середніх банків в рамках проекту «Рівні умови конкуренції», лідером якого є Незалежна асоціація банків України »(НАБУ), обговорили концепцію створення сприятливих умов для розвитку спеціалізованих банків. Суть концепції полягає в можливості надання банкам обмеженої банківської ліцензії та зниження вимог до розміру їх капіталу.

На думку учасників обговорення, встановлений регулятором для діючих банків графік збільшення статутного капіталу з сьогоднішніх 120 млн. грн до 500 млн. грн станом на 2024 рік – не сприятиме розвитку банків, зосереджених на задоволенні потреб певної категорії клієнтів або обслуговуванні конкретних напрямків економіки. Зате така норма призведе до значного звуження банківського ринку до кількох великих універсальних банків в Україні.

Досвід розвинених країн свідчить, що саме спеціалізовані банки більш гнучко реагують на потреби окремих категорій клієнтів і надають їм більше можливостей для вибору банківських послуг відповідно до їх специфічних потреб. Наприклад, в Європі і США успішно функціонують банки, які надають роздрібні послуги та працюють виключно з фізичними особами.

На думку банкірів, для будь-якого банку важливий не розмір капіталу, а його достатність для покриття ризиків, що виникають в діяльності банку. Раніше обговорювані експертами можливості злиття невеликих банків або їх реорганізація в фінансові компанії не вирішать існуючих проблем з достатністю капіталу.

Тим не менш, деякі ризики в діяльності банку можна заздалегідь нівелювати шляхом попереднього обмеження дозволених обсягів певних операцій. Наприклад, обмеження на кредитування корпоративних клієнтів або регіону діяльності банку. Такі ліцензійні обмеження зумовлять спеціалізацію банку і дозволять йому працювати з меншим, ніж 500 млн. грн розміром статутного капіталу.

Впровадження ліцензійних обмежень зі зменшенням вимог до мінімального розміру статутного капіталу та збереженням всіх вимог до адекватності капіталу дасть поштовх до розвитку невеликих банків як спеціалізованих установ, що важливо для збереження конкуренції на банківському ринку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НАБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua