Експорт українського продовольства в ЄС з початку року зріс майже на 70%


Експорт українського продовольства в ЄС з початку року зріс майже на 70%

Експорт продовольчих товарів українського виробництва в країни Європейського союзу зріс з початку року – старту режиму Зони вільної торгівлі – на 68%, в цілому експорт в ЄС зріс на 7%, повідомив перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економічного розвитку України Степан Кубів.

“Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС, експорт продовжується і за межами тарифних квот. Станом на кінець липня повністю використано 9 тарифних квот на сільгосппродукцію. Традиційно використана квота на м’ясо птиці, тарифна квота на вершкове масло і молочні пасти використана на 46%, на сухе молоко – на 30%. Загалом треба сказати, що експорт до ЄС цього року зріс на 7%, особливо по продовольчих товарах – на 68%”, – сказав Кубів.

Він також повідомив, що українські експортери отримали близько 30 тисяч сертифікатів EUR.1 для оформлення вивезення товарів з України за стандартами ЄС, а 86 підприємств отримали статус уповноваженого експортера, що дало їм право експортувати продукцію в ЄС без необхідності отримання сертифіката.

Нагадаємо, за даними Держстату, дефіцит зовнішньої торгівлі товарами в Україні за січень-квітень 2016 року склав 880,7 мільйона доларів, у той час як за аналогічний період попереднього року баланс зовнішньої торгівлі товарами був зведений з профіцитом на рівні 42,4 мільйона доларів.

Експорт товарів з України в січні-квітні 2016 року до січня-квітня 2015 року знизився на 13,9% – до 10,813 мільярда доларів, імпорт – на 6,6%, до 11,694 мільярда доларів. Обсяг експорту товарів у країни ЄС у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року зріс на 0,7% – до 4,315 мільярда доларів і склав 39,9% у загальному обсязі експорту.

Імпорт товарів з країн ЄС за цей період зріс на 2,1% – до 5,241 мільярда доларів і склав 44,8% в загальному обсязі імпорту. Обсяг експорту товарів у Російську Федерацію знизився на 37,9% – до 921,4 мільйона доларів, імпорту – на 44,3%, до 1,365 мільярда доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Весь ринок:Аграрний ринок
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua