Рейтинг добробуту: коли українці жили найзаможніше (інфографіка) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Рейтинг добробуту: коли українці жили найзаможніше (інфографіка)

Особисті фінанси
7498
Зараз Україна переживає тяжку фінансову кризу, що має як зовнішні, так і внутрішні передумови. Багато хто порівнює сьогоднішню ситуацію з тою, що склалася в 90-і роки минулого століття.
Найважчим для українців у матеріальному плані був початок 1990-х років. Тоді людям по кілька місяців не виплачували зарплати, або ж замість грошей видавали товари. Перша половина 2000-х характеризувалася видачею кредитів, відтак підвищенням купівельної спроможності українців. Але вже у 2008 році різка девальвація гривні знову похитнула матеріальне становище, особливо тих, у кого були валютні кредити. Чергова фінансова криза прийшла у 2014 році.
Рейтинг добробуту: коли українці жили найзаможніше (інфографіка)
У 1990-х роках в Україні запрацювала так звана бартерна економіка. Інфляція в Україні на початку 1990-х є найвищою в історії. Саме ці роки, зазначають економісти, для громадян Незалежної України були найважчими.
Після того, як у 1996 році в обіг була введена гривня, рівень життя українців почав потроху підвищуватися.
“А у 2000-х роках, коли з’явилося масове споживче кредитування, більшість українських родин змогли дозволити собі автомобілі, багато українців заволоділи власним непоганим житлом”, – говорить голова Комітету економістів України Андрій Новак.
Банки в Україні у той період масово роздавали кредити, до того ж валютні. Це призвело до того, що багато українців брали їх, не думаючи про ризики. А у 2008 році – на початку глобальної кризи – кредитний добробут став головним болем для багатьох українців. Курс долара тоді підвищився у середньому з 5,5 до 9 гривень, а зарплати у гривні залишилися старими.
“Одним з найважчих періодів, крім початку 1990-х, були періоди фінансової кризи 2008-2009 років, коли девальвація національної грошової одиниці відбулася не тільки в Україні”, – продовжує Андрій Новак.
Фахівці зазначають: наразі можна констатувати, що в економічному плані Україна згаяла багато шансів на те, щоб міцно стати на економічні ноги і таки провести реформи за 25 років.
Рейтинг добробуту: коли українці жили найзаможніше (інфографіка)
За матеріалами:
Радіо Свобода
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас