Апеляційний суд Литви відмовив Україні в екстрадиції обвинуваченого у справі про розкрадання 6 млрд доларів


Апеляційний суд Литви відмовив Україні в екстрадиції обвинуваченого у справі про розкрадання 6 млрд доларів

Апеляційний суд Литви в п’ятницю 29 липня відмовив Україні та Казахстану в екстрадиції Сирима Шалабаєва, якого звинувачують у співучасті в незаконному привласненні та розтраті 6 млрд доларів.

Про це повідомляють в юридичній фірмі «Ільяшев та Партнери», яка представляє український і казахстанський БТА Банки – потерпілі від дій ОЗУ Аблязова-Шалабаєва.

В Україні громадянину Казахстану С. Шалабаєву загрожувало до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією викраденого (більше 6 млрд ДСША) на користь бюджету України (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України).

«Відмовивши в екстрадиції, литовський суд водночас задовольнив нашу заяву і визнав раніше винесене рішення англійського суду про стягнення збитків на користь банку», – прокоментував ситуацію старший партнер юридичної фірми «Ільяшев і Партнери» Роман Марченко. – Банк буде і надалі продовжувати використовувати всі законні способи для повернення викрадених коштів, а також клопотати про те, щоб тепер сама Литва судила Шалабаєва за скоєні злочини».

Нагадаємо, що С. Шалабаєв, а також його шурин – екс-власник БТА Банку Мухтар Аблязов та інші члени організованого злочинного угруповання звинувачуються у завданні банку збитків на загальну суму понад $6 млрд.

Діяльність Аблязова і його спільників є предметом кримінального розслідування правоохоронних органів України, Казахстану, Росії, Кіпру, Латвії, Угорщини та інших країн. Раніше англійські суди вже задовольнили позови БТА проти Аблязова і його подільників на суму понад $4 млрд, з’ясувавши, що розкрадання коштів банку відбувалися через більш ніж 900 спеціально створених офшорних компаній.

У 2011 році Англійський суд засудив Шалаба’ва до 18 місяців тюремного ув’язнення. У вироку Шалабаєву британський суд зазначив, що він «грав центральну роль в приховуванні доходів, одержаних злочинним шляхом», і що як бенефіціарний власник низки компаній, через котрі відмивалися викрадені кошти, Шалабаєв «давав інструкції і брав участь в адмініструванні значних активів таких компаній». Шалабаєв термін не відбув, сховавшись з Англії, проте на вимогу України 28 липня 2015 року був затриманий у Вільнюсі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Весь ринок:Кримінал
Все, що ми знаємо про:БТА Банк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua