Гройсман - про хабарі та субсидії: головні тези — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Гройсман - про хабарі та субсидії: головні тези

Казна та Політика
464
Днями прем’єр-міністр Володимир Гройсман відзначив круглу дату – сто днів на своїй посаді. В інтерв’ю каналу “Україна” глава уряду підбив перші підсумки своєї роботи та відповів на найважливіші питання щодо боротьби з корупцією, підвищення тарифів, ремонту доріг, приватизації та децентралізації.
Допомога, тарифи й захист
Прем’єр наголосив, що підвищення тарифів не можна було далі відкладати: “Всі способи вже були випробувані раніше: тарифи були невиправдано низькими, люди не бачили, які сотні мільярдів компенсувалися за ці тарифи. Встановлені ціни на газ були різними, і це давало величезні можливості для зловживань, – говорить Гройсман. – Настав час відкинути популізм і прийняти відповідальні рішення”. Тепер одне із завдань уряду – зробити так, щоб кожна людина, яка потребує захисту, отримувала саме цільову підтримку через механізм субсидії. “Ми будемо монетизувати їх, боротися за підвищення зарплат. Якщо ви зараз розумієте, що вартість комунальних перевищує 15% доходів вашої сім’ї, то все елементарно – зверніться в соцзахист, щоб отримати без будь-яких перешкод субсидію. Держава заплатить саме за вас, за тих, у кого немає грошей. Чому держава повинна платити за багатих, за тих, хто має особняк в 500 або 1 000 кв. метрів або за людину, у якої великі статки, знижуючи для всіх в Україні ціну на газ?”.
Більше влади на місця
За словами Гройсмана, децентралізація дала можливість територіальним громадам отримати додаткові фінансові ресурси, утримувати спортивні заклади, амбулаторії сімейного лікаря, будувати нові дитячі садки. “Приклад: бюджет розвитку Києва – 4 млрд грн. У Києва ніколи не було таких грошей, і це серйозні ресурси для розвитку місцевої економіки. Це нові робочі місця, нова інфраструктура, нові котельні, нові дитсадки та інше, – зазначає прем’єр. – Крім того, грошей в областях і в селах стало набагато більше. Існують, звичайно, села, у яких є проблеми і які є дотаційними. Але їх потрібно виводити з важкого стану через механізм добровільного об’єднання в одну юридичну структуру, яка буде керувати. Так вони будуть мати грошей в два, три, чотири рази більше”. Саме тому, на думку глави уряду, сьогодні потрібно підвищувати вимоги до місцевої влади. Сьогодні на місця вже передали більше повноважень: реєстрацію бізнесу, землі, шлюбу і навіть автомобілів.
Приватизація: все на продаж
Що стосується держпідприємств, то прем’єр натякнув, що в Україні їх дуже багато – у нас їх 3,5 тисячі, тоді як в середньостатистичній країні – до 300. “Держпідприємства – це величезна корупційна годівниця для тих, хто наближений до влади. Тому вважаю, що найправильніший крок – продати їх ефективним власникам. Але зробити це потрібно публічно, відкрито і на максимально вигідних для України умовах”, – наголосив Гройсман.
“Перше: коли ми продаємо об’єкт – ми отримуємо кошти до держбюджету, і я вважаю, що частина цих ресурсів має бути спрямована на підтримку дітей в Україні (дитяча освіта, здоров’я та інше). Друге: коли приходить власник, який заплатив за це підприємство гроші, він буде проводити модернізацію, налагоджувати сучасне виробництво, виходити на ринки, виробляти і продавати більше якісної продукції. Це і буде його інвестицією в економіку”, – говорить прем’єр. На його думку, будь-яке підвищення соціальних стандартів може досягатися двома шляхами: популістичною політикою або реальним економічним зростанням. “Можна надрукувати гроші та просто роздати людям, але тоді буде скажена інфляція, а люди стануть ще біднішими. Ми вже це проходили. Сьогодні нам треба піднімати економіку шляхом економічного зростання і робити це швидко”, – говорить Гройсман.
Крім того, прем’єр розповів, як сьогодні йдуть справи з приватизацією конкретних держпідприємств: “Ми чекаємо від Фонду держмайна (ФДМ) пропозиції щодо Одеського припортового заводу, щоб дати йому стартову ринкову ціну. Вона може розширити коло підприємців, які візьмуть участь в приватизації. Це буде конкуренція, – каже Гройсман. – Точно можу сказати, що є зацікавленість заводом, і він не є для нас стратегічним. Адже стратегічні підприємства повинні залишатися в держвласності. Наприклад, “Укрзалізниця” і “Укргазвидобування” – вони повинні бути публічними, відкритими, з добрим менеджментом і розвиватися в ногу з державою. А з корупційними речами треба розлучатися через приватизацію і прозорість. Ми діагностували ринок, і тепер ФДМ повинен підготувати більш якісну оцінку і свої пропозиції”.
Хабарі, арешти і суди
Окрему увагу прем’єр приділив боротьбі з лютим внутрішнім ворогом країни – корупцією. “Ми створили все національне законодавство для ефективної боротьби з корупцією: Національне антикорупційне бюро, Нацагентство з протидії корупції, призначили антикорупційного прокурора. Тобто інструментарій для затримань і розслідувань вже є. Але наше слабке місце – це суди. Тут питання має стояти в перезавантаженні системи – ухвалені ВР зміни до Конституції та закон про судоустрій є добрим початком. Я не можу сказати, скільки триватиме боротьба, але запущені механізми не під силу зупинити нікому. Далі ми будемо бачити нові затримання”, – упевнений глава уряду. Надалі він розраховує, що суди будуть ухвалювати справедливі рішення, а всі корупціонери будуть покарані. “Поки одного, двох, трьох, п’ятьох не посадять – ця боротьба буде складною. Як тільки почнуться реальні посадки – всі думатимуть по десять разів, перш ніж щось подібне зробити”, – говорить Гройсман.
Дороги і аудит лісів
Також уряд має намір відбудовувати дорожнє господарство. “Зараз ми в кілька разів збільшили обсяги робіт і географію. Але цього недостатньо, адже система управління непрозора. Тому з 1 серпня весь “Укравтодор” перейде на закупівлі через ProZorro, що зменшить корупційні ризики. Крім того, скоро ми направимо туди аудит – точково визначимо, де є системні проблеми і доведемо такі речі до судового рішення”, – повідомив прем’єр. Також збираються взятися за якісні магістралі: “В цьому році ми створимо Державний дорожній фонд, який буде працювати з наступного року. Туди можна залучити десятки й сотні мільярдів і з березня наступного року почати масштабний ремонт”.
Займуться і проблемами з лісовими господарствами країни: “Я дам доручення зробити аерофотозйомку українських лісів. До кінця серпня ми будемо мати картину того, скільки вирубали українського лісу з чіткими координатами. Буде допомога Генпрокуратури, яка сьогодні вже працює в цьому напрямку”.
Олег Панюта
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас