Українці в червні поліпшили оцінку особистого матеріального стану (дослідження)


Українці в червні поліпшили оцінку особистого матеріального стану (дослідження)

Споживчі настрої українців у червні покращилися за рахунок підвищення оцінки особистого матеріального становища, відповідний індекс виріс на 2,4 пункту – до показника 52,7.

Про це повідомляється в дослідженні, опублікованому на сайті GfK Ukraine.

При цьому українці в червні стали більш оптимістичними щодо практично всіх складових споживчих настроїв – очікувань розвитку економіки, особистого добробуту, динаміки безробіття, доцільності великих покупок і девальваційних очікувань.

Водночас інфляційні очікування українців погіршилися за рахунок перспектив підвищення цін на житлово-комунальні послуги.

“У червні виросли всі складові індексу споживчих настроїв, а найбільше – індекс поточного матеріального становища, що може бути пов’язано із сезонною дефляцією. Незважаючи на поточне зниження цін інфляційні очікування зросли, враховуючи подальше підвищення комунальних тарифів”, – зазначили аналітики GfK Ukraine.

Нагадаємо, в Україні у червні порівняно з травнем зафіксовано дефляцію на рівні 0,2% після інфляції в травні на рівні 0,1% до попереднього місяця. З початку року, в січні – червні, споживчі ціни в Україні зросли на 4,9%.

Згідно з наведеними даними, у червні в Україні порівняно з попереднім місяцем найбільше подешевшали овочі – на 9,2%, одяг – на 2,5%, цукор – на 2%.

У річному вираженні найбільше подешевшали яйця – на 19,5%, овочі – на 19,4%, фрукти – на 14,5%.

Найбільше зростання цін в червні до травня зафіксовано на алкогольні й тютюнові вироби – на 2,7%, на яйця – 2,6%. У річному вираженні найбільше подорожчали гаряча вода і опалення – на 63,6%, електроенергія – на 56,4%.

Національний банк України прогнозує уповільнення споживчої інфляції в Україні за підсумками 2016 року до 12%, Міжнародний валютний фонд – до 15,1%, Світовий банк – до 15%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua