У Держенергоефективності розповіли, на скільки може зменшити комунальні платежі утеплення багатоповерхівки


У Держенергоефективності розповіли, на скільки може зменшити комунальні платежі утеплення багатоповерхівки

Утеплення багатоповерхівки за підтримки уряду дає змогу удвічі зменшити комунальні платежі його мешканцям.

Про це повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук, презентуючи сьогодні журналістам результати національного дослідження “Ефективність державної підтримки реалізації енергоефективних заходів в ОСББ”, проведеного агентством спільно з проектами IFC та USAID.

“Результати цього дослідження – це відповідь усім без виключення скептикам, які вважають, що люди беруть кредити, утеплюються і не мають жодного результату”, – наголосив голова та повідомив, що у рамках дослідження проведено опитування 127 ОСББ та ЖБК по всій Україні, які вже взяли участь в Урядовій програмі, впровадили заходи та отримали відшкодування.

“За даними опитаних ОСББ, економія тепла для будинку після термомодернізації складає 24%. Наприклад, середня вартість заходів з утеплення серед них склала 137 тис. грн, з яких близько 84 тис. грн – фінансова допомога Уряду та місцевої влади”, – зазначив Савчук.

Голова агентства також повідомив і про ефект від впровадження інших заходів. Так, після встановлення ІТП ОСББ отримає додатково ще 10% економії тепла. Модернізації систем освітлення в будинку дає 71% економії електроенергії. Ті учасники програми, які замінили вікна на енергоефективні, отримали в середньому 14% економії тепла.

Загалом, зі слів голови агентства, за результатами дослідження 100% опитаних ОСББ/ЖБК – учасників програми відчули позитивні зміни після реалізації енергоефективних заходів, 70% – досягли значної економії.

“Крім того, 81% опитаних ОСББ відчули підвищення комфорту житла, що теж важливо. Це означає, що не потрібно буде купувати нове житло. Варто лише утеплити своє помешкання і будете жити в оновленому комфортному будинку”, – підкреслив голова та додав, що ринкова вартість такого житла зростає щонайменше на 25%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua