Що доброго в пільгах на імпорт машин, - думка експерта


Що доброго в пільгах на імпорт машин, - думка експерта

Закон про зниження ставок акцизного збору в першу чергу передбачає можливість вибору для людей під час придбання автомобіля. Причому в нинішній редакції цей закон не залишає можливостей для спекуляції цими автомобілями.

Про це пише Олександр Дмитерчук, директор “Атлант-М Лепсе” (офіційний дилерський центр Volkswagen).

Так, за словами експерта, правки президента дають можливість ввезти автомобіль один раз в період дії цього закону. Тобто з моменту набуття чинності з 1 серпня 2016 року до 31 грудня 2018 року. Президент також вніс правки щодо того, що ввозити автомобілі потрібно тільки самостійно.

“Як закон може позначитися на бізнесі офіційних дилерів? Фактично великого впливу на офіційний автобізнес він не матиме. Тому що є сегмент покупців, які купують нові автомобілі. Цей рік показує позитивну динаміку з продажу нових автомобілів. На сьогоднішній день нові автомобілі розмитнюються за мінімальними митними ставками. Цьому сприяла Українська асоціація автомобільних імпортерів і дилерів. Скажімо так, акцизи дійсно створювали бар’єр на ввезення автомобілів з пробігом. Але оскільки скасування акцизу стосується автомобілів останніх 5 років випуску з нормою Євро-5, то ці автомобілі в Європі теж коштують чимало” , – зазначає Дмитерчук.

За словами експерта, європейський ринок значно дешевше в сегменті дуже старих автомобілів, де їх справді багато. А щодо автомобілів 5-річної давнини ціни теж не мізерні.

“Український ринок в 2016 році має позитивну тенденцію до зростання. Це зростання становить на сьогоднішній день більше 50%. Цьому є кілька пояснень. У 2014-2015 роки фактично ринок автомобілів зазнав найпотужнішого спаду. Продажі автомобілів були на рівні 45-50 тис. Можна пояснити це тим, що люди не купували автомобілі, відкладали на майбутнє. І сьогодні 50% зростання – це ми просто відштовхуємося від дна, коли продажів не було. Люди починають звертати увагу на те, що пора б замінити свої автомобілі”, – резюмує експерт .

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua