Коли твоя сумка стане легшою і не доведеться носити з собою гаманець (інфографіка)


Коли твоя сумка стане легшою і не доведеться носити з собою гаманець (інфографіка)

Інновації в сфері електронних грошей вже змінили традиційні погляди на шопінг. Наступний крок — ти відмовляєшся від готівки, тому що все необхідне вже є в твоєму телефоні.

Кількість оплат картками до 2020 року збільшиться на третину

93% власників телефонів у Кенії платять за допомогою мобільних грошей

Щоб їх використовувати, не потрібен смартфорн, кредитка чи рахунок в банку — тому цей формат оплати і приваблює людей з країн, що розвиваються.

69% користувачів мобільних телефонів використовують свої девайси для банкінгу. В Індонезії таких 80%, у Нігерії — 85%, у Кенії — 93%.

Європейські країни готові відмовитися від готівки

Жителі Британії вважають, що готівка не знадобиться їм вже через 15 років. Зараз у них половина розрахунків відбувається або з допомогою банківських карток, або через електронні акаунти.

Швеція посіла перше місце в ЄС за кількістю безготівкових розрахунків, за нею йдуть Данія, Фінляндія, Норвегія та Ісландія.

Але готівка ще займає велику частку в обороті коштів

Вони все ще забезпечують 85% споживчих оплат в світі. В окремих країнах цей показник досягає 40%. А В Україні зараз ходить 2,6 млрд банкнот.

І багато людей все ще не довіряють електронним грошам

Багатьом зручніше користуватися готівкою, особливо це стосується старших поколінь — а електронний рахунок викликає в них невпевненість, мовляв, технології не для них.

А в безпеці віртуальних рахунків сумніваються не тільки пенсіонери: 34% користувачів побоюються робити розрахунки через телефон.

Навіть у Британії, де безготівкові платежі дуже поширені, 57% людей вважають, що паперові гроші надійніші.

Електронні гроші все ще викликають у українців трохи скепсису, і ми не готові повністю відмовитися від купюр у кишені.

Петиція з проханням дозволити в Україні PayPal зібрала лише шосту частину необхідних підписів. Тож поки більшість радісно ховає купюри по шухлядах, одиниці поспішають за світовими інноваціями.

При цьому варто зазначити, що в 2014 році кількість розрахункових карт в світі склала 12 млрд, а кількість зроблених з їх допомогою операцій — 235 млрд. І в найближчі п’ять років ці значення збільшуватимуться.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua