Аналітик проаналізував можливе підвищення пенсійного віку і його наслідки для економіки країни


Аналітик проаналізував можливе підвищення пенсійного віку і його наслідки для економіки країни

Враховуючи ту обставину, що станом на кінець травня поточного року дефіцит пенсійного фонду України становив близько 145 млрд гривень, підстави для реформування пенсійної системи країни назріли.

Про це говорить аналітик Альпарі Антон Козюра.

На даному етапі пенсійний вік для чоловіків становить 60 років, у той час як для жінок цей показник нижче на 2,5 року, однак повинен зрівнятися з ним до кінця 2016 року.

Що стосується рівня, до якого може бути підвищено пенсійний вік, то яскравим прикладом може виступити Греція, де на даному етапі громадяни виходять на пенсію у віці 67 років. Безумовно, зазначає експерт, враховуючи поточні показники тривалості життя в Україні, такого різкого стрибка очікувати не доводиться, однак підняття пенсійного віку на 2-3 роки вже восени залишається цілком імовірним.

“Повертаючись до досвіду Греції – з одного боку підняття пенсійного віку призвело до сплеску соціальної напруги в країні, що змусило владу вдатися до референдуму, на якому розглядалася можливість відмови від співпраці із зовнішніми кредиторами, очевидно орієнтуючись на досвід Ісландії. З іншого боку, останнє підняття пенсійного віку дозволило Греції економити близько $1,2 млрд на рік. Узагальнюючи, цілком можливо припустити, що аналогічні дії уряду України дозволять економити суму, що приблизно в два рази перевищує цей показник”, – зазначив він.

Що стосується ступеня важливості підвищення пенсійного віку для України, то, за словами експерта, в умовах досить сильної залежності країни від зовнішніх запозичень з одного боку і спаду в економіці з іншого – уряд буде змушений прямувати у фарватері умов Міжнародного Валютного Фонду. Через що, до осені цілком можливо очікувати підвищення пенсійного віку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua