Банкіри повертаються у бізнес


Банкіри повертаються у бізнес

Топ-менеджери неплатоспроможного банку «Юнісон» швидко працевлаштовуються. Щоб вони утрималися на нових посадах в працюючих банках, їхні працедавці мають переконати НБУ в непричетності цих топ-менеджерів до банкрутства «Юнісону». З огляду на, що «Юнісон» було виведено з ринку виключно через непрозору структуру власності, у найнятих банкірів є шанси продовжити свою кар’єру.

Попит на кадри

У момент входження тимчасової адміністрації в банк «Юнісон», 28 квітня, ділова репутація його топ-менеджерів зіпсувалася на найближчі три роки – їм заборонено входити в керівництво будь-яких інших банків. Однак уже в червні відразу двоє колишніх топ-менеджерів знайшли роботу. 21 червня екс-голова правління «Юнісону» Олександр Глущенко став заступником голови правління ТАСкомбанку, а 30 червня екс-заступник голови правління «Юнісону» Дмитро Яковлєв обійняв аналогічну посаду в банку «Форвард».

Небездоганною ділова репутація стає, якщо керівник банку протягом року до введення тимчасової адміністрації працював у ньому понад шість місяців. Дмитро Яковлєв працював заступником голови в банку «Юнісон» від 6 жовтня 2015 року до 24 червня 2016-го. Олександр Глущенко очолював «Юнісон» із 6 серпня 2014 року.

Ділова репутація також зіпсувалася у тих, хто звільнився і знайшов нову роботу задовго до 28 квітня. Вікторія Регурецька обіймала посаду головного бухгалтера, члена правління «Юнісону» з 18 грудня 2012 року до 18 грудня 2015-го. Після цього вона перейшла на роботу в Держзембанк. Але протягом року до дня банкрутства «Юнісону» вона в ньому пропрацювала вісім місяців, а значить, вона також входить у «чорний список» НБУ.

Першопрохідці

Топ-менеджери банків-банкрутів і раніше поверталися в банківську систему, але не на керівні посади, які не вимагають узгодження з Нацбанком. Наприклад, екс-член правління банку «Надра» Олена Домуз нині керує ризиками в Банку Кредит Дніпро, а екс-заступник голови правління банку «Фінанси і Кредит» Ігор Львов розвиває роздріб в Агрокомбанку.

Іноді банкіри все ж обіймають заборонені посади, але в підсумку їм доводиться їх залишати, як це було в Платинум Банку. Ця установа намагалася працевлаштувати екс-голову правління банку «Надра» Дмитра Зінкова і екс-голову Банку Михайлівський Ігоря Дорошенка.

Цінні кадри

Незважаючи на суперечливе реноме колишніх топ-менеджерів неплатоспроможних банків, багато роботодавців готові до найму. Їхній інтерес до цих кадрів підвищив сам Нацбанк, створивши механізм відбілювання небездоганної репутації. Згідно з постановою НБУ № 261 від 13 квітня «Про внесення змін до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів», регулятор за запитом нового роботодавця може індивідуально розглянути питання ділової репутації конкретної особи. «Тому в банків-роботодавців є право звернутися щодо перегляду цих менеджерів», – заявили в прес-службі НБУ.

Підставою для виведення з ринку «Юнісону» стала непрозора структура його власності, що формально не залежить від правління. «Ми запросили Олександра Глущенка приєднатися до нашої команди, оскільки у нього більше двадцяти років досвіду роботи в банківській сфері та на ринку у нього бездоганна репутація. Зараз ми збираємо пакет документів для НБУ, щоб підтвердити ділову репутацію Олександра і плануємо його подати найближчим часом. Ми сподіваємося, нам вдасться обґрунтувати цінність його досвіду для банківської системи і ТАСкомбанку і непричетність його до тих факторів, які послужили підставою для виведення з ринку банку, який був його попереднім роботодавцем», – заявили FinClub у ТАСкомбанк. У банку «Форвард» поки відмовилися коментувати призначення. Цьому банку необхідно подати в НБУ ідентичне клопотання про відновлення репутації найнятого особи.

У Нацбанку повідомили, що жодне із цих призначень ще не було погоджено. «В процесі розгляду документів департаменти НБУ і Фонд гарантування вкладів фізосіб аналізують результати роботи особи в неплатоспроможному банку та її потенційну причетність до неплатоспроможності. Робота людини аналізується в комплексі. Рішення ухвалює комітет НБУ з нагляду, до якого входять два заступники голови НБУ і директори департаментів. Позитивне рішення може бути ухвалено тільки за умови позитивного висновку про роботу особи в неплатоспроможному банку та непричетність до негативних подій, які відбулися в банку. Топ-менеджери фінансових установ, виведених з ринку через непрозору структури власності, не завжди могли вплинути на ситуацію. Тому кожен пакет документів буде розглядатися індивідуально», – прояснили механізм у Нацбанку.

Один зі співрозмовників FinClub у Нацбанку неофіційно розповів, що навіть якщо банк був виведений з ринку через непрозору структури власності, це не гарантує, що репутація топ-менеджерів буде автоматично визнана бездоганною. «У непрозорості структури акціонерів менеджмент дійсно часто не винен. Хоча багато що залежатиме від того, як менеджмент поводиться. Керівники можуть брехати і приховувати реального власника, можуть не втручатися в ситуацію, а можуть чесно зізнатися і допомогти Нацбанку. Це все буде враховуватися», – пояснив співрозмовник.

Вікторія Руденко

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua