Поліси ОСАЦВ знову подорожчають


Поліси ОСАЦВ знову подорожчають

Президія Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) затвердила нові коригувальні коефіцієнти для розрахунку вартості “автоцивілки”.

«9 червня це рішення було підтримано більшістю голосів. Проти висловився лише один член президії», – повідомило FinClub джерело на страховому ринку.

Актуарні розрахунки для перегляду тарифів здійснив «Інститут ризику». «Наше завдання полягало в тому, щоб розрахувати й оцінити всі можливі ризики і врахувати їх у вартості поліса», – пояснив генеральний директор «Інституту ризику» Юрій Іванько. Базовий страховий платіж не змінюється – 407 грн. Основні зміни торкнуться коефіцієнта К2, який визначає вартість страхування залежно від місця реєстрації транспортного засобу.

Найбільше постраждають мешканці передмість і міст – супутників Києва: Борисполя, Боярки, Броварів, Бучі, Василькова, Вишгорода, Вишневого, Ірпеня та Софіївської Борщагівки (про це йдеться в проекті документа, який є у FinClub). Якщо зараз їхній коригувальний коефіцієнт становить 1-2,5, то новими правилами передбачено його підвищення до 2,3-3,4.

Більше доведеться платити і мешканцям Львова: автори розрахунків «прирівняли» їх до мешканців Одеси та Харкова. Якщо раніше для львівського транспортного засобу К2 становив 1,8-2,8, то пропонується – 2,55-3,6 (для Одеси і Харкова коефіцієнт незначно зросте з рівня 2,3-3,5). Мінімальний коригувальний коефіцієнт для Києва виріс з 3,2 до 3,4. Незначно зростуть коригувальні коефіцієнти і для інших населених пунктів.

Зміни торкнуться також транспорту для перевезення пасажирів і таксі: коефіцієнт К3 виросте з 1,1-1,5 до 2-4. Планується ввести новий коефіцієнт для автомобілів до 2000 року випуску: страховики зможуть страхувати такі транспортні засоби з коефіцієнтом 0,9.

Від нових правил постраждають безаварійні водії. Якщо раніше страховик міг встановлювати для них знижку в розмірі 50% від вартості поліса, то незабаром знижка не буде перевищувати 20%.

Ухвалюючи це рішення, президія зобов’язала дирекцію у двотижневий термін подати документи на узгодження в Нацкомфінпослуг. Але документи досі не було подано в комісію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:МТСБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua