Зінков хоче очолити наглядову раду Платинум Банку


Зінков хоче очолити наглядову раду Платинум Банку

НБУ вирішує, чи дозволяти Дмитру Зінкову, котрий володіє небездоганною діловою репутацією, очолювати наглядову раду Платинум Банку.

«За процедурою, спочатку глава наглядової ради призначається, а потім надходить пакет на відповідність. Ми отримали документи на Дмитра Зінкова, – заявила в. о. заступник голови НБУ Катерина Рожкова. – Пакет зайшов, і ми його розглядаємо ».

Зараз у Дмитра Зінкова не бездоганна ділова репутація, оскільки в 2015 році збанкрутував банк «Надра», яким він керував. Його репутація вважається небездоганною до лютого 2018 року.

Але 27 квітня 2016 року акціонер Платинум Банку призначила Дмитра Зінкова головою наглядової ради Платинум Банку.

У НБУ вважають, що Дмитро Зінков не винен у банкрутстві установи. «Треба розуміти, що Дмитро Зінков потрапив в банк «Надра» тоді, коли банк був уже неживий. А до цього він працював досить успішно в ОТП Банку. Більш того, його запросили як кризового менеджера, щоб він спробував відновити «Надра», оскільки банк взагалі не працював. Тому результат його роботи в «Надрі» треба оцінювати з цієї позиції. Коли він туди прийшов, там не було ні ліквідності, ні капіталу – нічого взагалі », – розповіла Катерина Рожкова.

Можливо, до Дмитра Зінкова буде застосована процедура відбілювання репутації. «У нас є комісія, яка може займатися репутаціями. У цій процедурі беруть участь представники ФГВФО, департаментів НБУ. Ми обговоримо, чи може він репутаційно займати цю посаду чи ні. Як тільки приймемо рішення, ми їм відповімо », – сказала топ-менеджер НБУ.

Як повідомлялося, 20 травня Ігор Дорошенко був призначений головним виконавчим директором (CEO) кіпрської компанії PT Platinum Public Ltd., якій належить 100% акцій Платинум Банку. Напередодні Ігор Дорошенко звільнився з посади голови правління Банку Михайлівський. Вже 3 червня Ігор Дорошенко на вимогу НБУ залишив Платинум Банк, оскільки НБУ не міг допустити, щоб банкір з не бездоганна діловою репутацією контролював Платинум Банк. Глава Національного банку Валерія Гонтарєва пообіцяла власникам Банку Михайлівський Ігорю Дорошенко і Віктору Поліщуку до 5 років позбавлення волі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua