Банкіри очікують зниження кредитних ставок для МСБ


Банкіри очікують зниження кредитних ставок для МСБ

Кредитні ставки можуть знизитися на 2-3 п.п. до кінця поточного року, вважають банкіри, які взяли участь у “круглому столі” на тему: “Перспективи кредитування малого і середнього бізнесу в Україні” в Києві у вівторок.

“Що стосується кредитних ставок, то зниження найближчим часом не буде. Ми дуже повільно будемо знижувати ставки, але тенденція позитивна. З початку року кредитні ставки вже знизилися на 2 п.п. Я думаю, що до кінця року десь на стільки ж банки будуть готові знижувати ставки, якщо не буде чергових економічних потрясінь”, – сказала член наглядової ради банку “Глобус” Олена Дмитрієва.

При цьому вона додала, що кількість банків, які кредитують малий і середній бізнес, зростатиме: якщо в даний час таких банків 15-20, то до кінця року їх кількість може зрости на 20%.

Експерт з кредитування клієнтів малого та середнього бізнесу Кредобанку Наталія Згоба також вважає, що ставки за кредитами будуть знижуватися поступово.

“Передумови для зниження ставок є, але це зниження відбуватиметься поступово. Можливо, ближче до осені ми побачимо вже більшу активність банків та поступове зниження кредитних ставок. Якщо говорити про Кредобанк, то він буквально нещодавно знизив ставки по кредитуванню клієнтів малого та середнього бізнесу на 1,5 п.п., і ми хочемо рухатися в даному напрямку, але для цього має бути не лише наше внутрішнє бажання, але і загальна (сприятлива) ситуація на ринку”, – сказала експерт.

Директор департаменту корпоративних продуктів та партнерства Райффайзен Банку Аваль Руслан Співак також вважає, що істотного зниження кредитних ставок в цьому році не буде.

“Ціна ресурсу буде зберігатися, 2-3 п.п. – це стеля зниження до кінця року”, – вважає він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua