Нацбанк знизить облікову ставку в разі уповільнення інфляції


Нацбанк знизить облікову ставку в разі уповільнення інфляції

Національний банк має намір продовжити зниження облікової ставки при подальшому уповільненні споживчої інфляції.

Про це повідомив заступник глави НБУ Дмитро Сологуб в ході презентації першого звіту регулятора про фінансову стабільність.

“Якщо так і буде, ми будемо і далі пом’якшувати нашу монетарну політику”, – сказав Сологуб, коментуючи уповільнення споживчої інфляції за підсумками травня до 7,5% в річному вираженні.

У той же час він зазначив, що сьогодні Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, підвищила тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення для населення майже в два рази, що також позначиться на рівні інфляції.

“Рішення (за обліковою ставкою) буде прийматися монетарних комітетом. Засідання через три тижні”, – додав Сологуб і зазначив, що регулятор, приймаючи рішення по обліковій ставці, також буде аналізувати тенденції валютного ринку.

Як повідомлялося, Національний банк з 27 травня знизив облікову ставку до 18% річних з 19% річних, встановлених з 22 квітня.

Максимальне історичне значення облікової ставки НБУ на рівні 30% річних діяло з 4 березня до 28 серпня 2015 року, після чого регулятор знизив облікову ставку до 27%, а з 25 вересня – до 22% річних і анонсував її подальше зниження при збереженні спокійної ситуації на ринку.

Інфляція в Україні в травні в порівнянні з попереднім місяцем сповільнилася до 0,1%, в річному вираженні – до 7,5%.

Національний банк України прогнозує уповільнення споживчої інфляції в Україні за підсумками 2016 року до 12%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua