НБУ надав прогноз щодо депозитної бази банків за 2016 р.


НБУ надав прогноз щодо депозитної бази банків за 2016 р.

Національний банк України (НБУ) прогнозує зростання депозитної бази банків за 2016 рік на 10% і несуттєве зменшення обсягу кредитного портфеля банків.

Такі оцінки відображені в першому Звіті про фінансову стабільність, текст якого розміщений на веб-сайті НБУ.

“Довіра до вітчизняних банків поступово відновлюється – приріст гривневих депозитів населення спостерігається з квітня 2015 року, а з грудня зростають валютні депозити. Очікується, що ця тенденція збережеться протягом 2016 року, а депозитна база банків в цілому за рік зросте на 10%”, – вказується в звіті.

Згідно з документом, протягом наступних кількох років триватиме перебалансування ресурсної бази комерційних банків: банки будуть меншою мірою покладатися на зовнішнє фінансування і фокусуватися на депозитах корпоративного сектору економіки та домогосподарств.

Крім того, згідно зі звітом, банківське кредитування буде обмеженим протягом 2016 року, незважаючи на те, що ліквідність банківського сектора перебуває на історично високому рівні.

“Операційна прибутковість бізнесу і платоспроможність домогосподарств протягом поточного року повинні покращитися, що дозволить банкам протягом наступних кварталів розгорнути кредитування економіки. Однак протягом 2016 року очікується несуттєве зменшення обсягу кредитного портфеля банків (з урахуванням ефекту обмінного курсу)”, – йдеться в документі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua