З українців збираються збирати податок за приховані заощадження — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

З українців збираються збирати податок за приховані заощадження

Особисті фінанси
13346
Влада повернулася до питання про “нульові декларації”. Так, в проекті бюджетної резолюції-2017 згадується про введення одноразового добровільного декларування майна фізосіб і запуску непрямих методів контролю за відповідністю доходів і витрат громадян.
За даними глави ДФС Романа Насірова, це може виглядати так: українців зобов’яжуть декларувати свої заощадження, якщо вони більше 1 млн грн, і заплатити за них в казну 5-10% від податку (дані про нерухомість і транспорт вказувати не доведеться, тому що вони є в реєстрах, не потрібно декларувати і офіційну зарплату. – Авт.).
“Тобто, якщо у людини є готівка до 1 млн грн, їй не треба нічого декларувати. Ми пропонуємо таке декларування провести в четвертому кварталі цього року, щоб в 2017-й вийти, розуміючи, скільки грошей у населення на руках. Адже, за різними оцінками, їх то $60 млрд, то $100 млрд”, – говорить Насіров. При цьому, за його словами, поки що залишається спірним питання: чи буде оголошена податкова амністія, або все ж українцям доведеться заплатити податки за приховані заощадження і активи. Швидше за все, таки будуть встановлені ставки податку на доходи фізосіб – в межах 5-10%, в залежності від перебування грошей (на рахунку за кордоном або в Україні) і їх походження.
Схема такого декларування не остаточна. “Як саме це відбуватиметься, поки важко прогнозувати, оскільки в ВР вже зареєстровано кілька законопроектів. Але, швидше за все, пріоритетним для реалізації в життя стане позиція робочої групи ВР по деофшоризації (декларування дозволить боротися з приховуванням доходів за кордоном. – Авт.). Тим більше що в її складі працюють представники Мінфіну, НБУ, ДФС”, – вважає економіст Андрій Забловський.
Він побоюється і негативної реакції українців на нововведення: “Багато хто боїться, що якщо задекларують, умовно, 100-200 тис. грн, то потім ДФС буде і далі проводити перевірки, щоб виконати план або отримати хабар, якщо це нечистий на руку інспектор. Тому слід провести максимум обговорень і роз’яснень”.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас