0 800 307 555
0 800 307 555

При донарахуванні резервів регулятивний капітал ПАТ «КБ «Хрещатик» став від’ємним, на рівні мінус 3,5 млрд грн


При донарахуванні резервів регулятивний капітал ПАТ «КБ «Хрещатик» став від’ємним, на рівні мінус 3,5 млрд грн

За результатами травня обсяг резервів для відшкодування втрат від активних операцій ПАТ «КБ «Хрещатик» довелося збільшити на 2,6 млрд грн. Це – стало наслідком проведеної під час дії тимчасової адміністрації переоцінки якості активів банку. Додаткові відрахування в резерви, а також переоцінка інших статей балансу призвели до виникнення від’ємного значення власного капіталу ПАТ «КБ «Хрещатик» у сумі 3,5 млрд грн.

Основний обсяг додаткових відрахувань у резерви пов’язаний із переоцінкою якості кредитної заборгованості корпоративних клієнтів, а також якості операцій із цінними паперами і фінансового стану емітентів.

Показово, що обсяг заборгованості за зобов’язаннями позичальників-суб’єктів господарської діяльності, пов’язаних із банком і асоційованих із одним із найбільших акціонерів ПАТ «КБ «Хрещатик», станом на 1 червня сягнув 4,07 млрд грн. Зокрема, заборгованість за кредитами перевищила 1,79 млрд грн, що складає майже 54% від загального кредитного портфелю банку. А обсяг інвестиційної заборгованості за операціями з цінними паперами – 2,28 млрд. грн (100% від портфелю без врахування ОВДП). Для порівняння, станом на початок травня (до старту виплат Фондом гарантування вкладів) обсяг зобов’язань банку перед своїми вкладниками – фізичними особами становив 4,1 млрд. грн.

Щонайважливіше: з моменту введення у ПАТ «КБ «Хрещатик» тимчасової адміністрації позичальники, пов’язані з банком фірми, більшість своїх зобов’язань не обслуговують. Хоча група компаній-боржників є успішним і прибутковим гравцем на ринку нерухомості столиці.

Зважаючи на усе вищевказане, уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів на здійснення тимчасової адміністрації нині проводяться усі необхідні заходи щодо стягнення простроченої заборгованості із позичальників з метою задоволення інтересів кредиторів ПАТ «КБ «Хрещатик», серед яких є фізичні та юридичні особи, учбові заклади, державні установи та підприємства, і Національний банк України.

Нагадаємо, як уже повідомлялося, вибірковий аудит активів ПАТ «КБ «Хрещатик» виявив численні факти, які могли спричинити недоотримання банком прибутку.

Згодом стало відомо, що 85% облігацій, наявних у портфелі ПАТ «КБ «Хрещатик» на продаж, незабезпечені і емітовані фірмами, що мають ознаки фіктивності.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:Хрещатик ФГВФО
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua