В Україні не залишилося банків з "мутним" керівництвом, - Гонтарева


В Україні не залишилося банків з "мутним" керівництвом, - Гонтарева

В Україні залишилося два банки з непрозорою власністю. Про це повідомила глава Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарєва.

“У нас залишилося на сьогоднішній день ще тільки два банки з непрозорою власністю, які оголосили про самоліквідацію. Вони тільки повинні провести збори акціонерів і самоліквідуватися”, – зазначила Гонтарева.

За її словами, це маленькі банки, у них немає ні активів, ні пасивів.

“Тому все – у нас не залишилося більше непрозорої структури власності, 100% банківської системи має своїх, публічно відкритих акціонерів. Ми пояснювали це всім дуже давно: якщо ти самоліквідуєшся, виплатиш всім своїм вкладникам гроші, більше не будеш нікому повинен і просто йди з ринку, тому що у тебе непрозора власність “, – пояснила глава НБУ.

“У нас більше немає банків, у яких невідома власність. 88,6% банківської системи – це 20 банків. Вони якраз всі у нас пройшли стрес-тести і підписали програми рекапіталізації. Наступні 40 банків – ми зараз тільки робимо інспектування та стрес тест. Але всі інші банки, крім цих 20 великих, для банківської системи не уявляють системних ризиків”, – додала Гонтарєва.

Нагадаємо, раніше Національний банк дав дозвіл про надання згоди на ліквідацію “Фінанс Банку” і “Інвестиційно-трастового банку” за ініціативою власників та відгуки їх ліцензій.

Обидва банки належать до категорії малих і мали проблеми з прозорістю структури власності.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua