Банки погасили 18 млрд гривень рефінансування з початку 2016


Банки погасили 18 млрд гривень рефінансування з початку 2016

Банки погасили близько 18 млрд гривень кредитів рефінансування з початку поточного року.

Про це повідомила глава Національного банку Валерія Гонтарєва в інтерв’ю “Українській правді”.

“По рефінансу всіх банків у мене є точні цифри. У нас 26 млрд гривень за мою каденцію вже погашено, з них майже 18 млрд гривень в цьому році. Загальна заборгованість у нас 81,5 млрд гривень, але з платоспроможних банків це 34,9 млрд гривень “, – сказала вона.

Гонтарева зазначила, що в поточному році НБУ планує отримати від продажу застав неплатоспроможних банків 12,8 млрд гривень і вже отримав 2 млрд гривень.

“Щоб вам було зрозуміло про неплатоспроможних банках, то 90% безповоротного рефінансу було видано ще за часів, коли Юлія Володимирівна була прем’єр-міністром. Там капіталізувалися банки, які потім вивели з ринку, і там видавався рефінанс на загальну суму 77 млрд гривень за курсом 5. “Злочинна влада” видала 12 млрд гривень, щоб ви відчули різницю “, – сказала глава НБУ.

Вона підкреслила, що перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів, перебуваючи на посаді голови НБУ, видавав рефінансування системним банкам, які зараз його погашають.

Нагадаємо, Національний банк розраховує на погашення 4,5-5 млрд гривень заборгованості неплатоспроможних банків з рефінансування в 1 півріччі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua