Банкопад попереду? Скільки ще українських банків піде в 2016 році, - думка аналітика


Банкопад попереду? Скільки ще українських банків піде в 2016 році, - думка аналітика

До кінця 2016 року кількість банків в Україні може знизитися ще приблизно на десять одиниць.

Про це заявив аналітик “Простобанк Консалтинг” Іван Нікітченко.

На його думку, скорочення банківського сектора відбудеться через те, що невеликі фінустанови збанкрутують, або підуть на злиття, щоб вижити.

“А всього за пару років у нас може залишитися менше 80 банків замість 111 працюючих, як рапортував про це Національний банк України на початку квітня (на 1 січня 2014 року було 180 банків). Але цих установ буде досить для роботи фінансового сектора країни, оскільки в Польщі, для порівняння, 60 банків “, – уточнює експерт.

При цьому він запевняє, що банкопад сприяє оздоровленню фінансової системи країни, оскільки з галузі йдуть “хворі” або “нечисті на руку” структури.

“Проблеми в країні можуть виникнути, якщо закриються установи з двадцятки найбільших”, – додав він.

Також залишається відкритим питання, чи вистачить у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) коштів для виплати клієнтам банків-банкрутів.

“Зараз у ФГВФО є 11,5 млрд гривень. За наявними в роботі банкам доведеться виплатити, за попередніми оцінками, понад 5 млрд гривень. Поки грошей вистачає, а в разі потреби влада проведе вливання з Державного бюджету”, – уточнює Нікітченко.

Експерти нагадують, що згідно із законом, якщо банк збанкрутував, ФГВФО виплачує його клієнтам-фізичним особам накопичення до 200 тис. грн (тобто близько $ 8 тисяч). “Якщо депозит більше – видаються 200 тис. грн, а інші можуть бути повернуті після продажу майна банку”, – говорить Нікітченко.

За його словами, ФГВФО починає виплати в термін до 20 робочих днів після оголошення банку банкрутом. “У першу чергу виплачуються кошти з поточних і карткових рахунків, депозити, терміни за якими закінчилися. Далі – до кінця роботи тимчасової адміністрації в банку, а це десь на один-два місяці, починаються виплати по всіх інших клієнтах”, – розповів Нікітченко.

Заяви для виплат клієнтам банків, що лопнули писати не потрібно, однак варто стежити за новинами збанкрутілої фінустанови і сайтом ФГВФО. “І тільки якщо не знайдете себе в списках на виплату, якщо депозит більше 200 тис. грн, то треба написати заяву на виплату різниці”, – уточнив експерт.

Щоб перевірити стійкість банку, експерти радять стежити за його ставками по депозитах. “Якщо вони вищі за середньоринкові – це сигнал, що у банку можуть бути проблеми. Тому перед тим, як нести гроші, вивчіть історію банку, оцініть, чи зможуть акціонери підтримати банк у разі проблем”, – говорить Нікітченко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua