Українські банки відмовляються надавати безкоштовні послуги і закривають відділення (дослідження)


Українські банки відмовляються надавати безкоштовні послуги і закривають відділення (дослідження)

У 2016 році українські банки продовжать переглядати тарифи, будуть відмовлятися від надання безкоштовних послуг та оптимізувати філіальні мережі.

Про це повідомляє «Фінансовий клуб» в проекті «50 провідних банків України 2016», посилаючись на результати свого дослідження.

Банки будуть прагнути отримувати більше комісійних доходів, частка яких у загальній структурі прибутку поки складає близько 20-25% (країнах ЄС цей показник досягає 40-50%).

«Більшість українських банків історично були орієнтовані на отримання прибутку від кредитних операцій, а розвитком послуг, що забезпечують комісійний дохід, займалися мало», – пояснює виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова.

Нарощування частки комісійних доходів стало життєво важливим завданням, адже їх розмір практично не залежить від валютних і кредитних ризиків, а значить, надає банку стійкості, впевнені фінансисти.

«В європейській банківській системі безкоштовних послуг немає. Є певні бонусні послуги, але їх потрібно заслужити. Наприклад, щоб забезпечити клієнту зняття готівки, банку потрібно як мінімум проінкасований банкомат і завантажити в нього папір. Ця процедура не безкоштовна, тому якщо зняття готівки здійснюється без оплати, значить, банк заробляє на чомусь іншому », – зазначає член правління Креді Агріколь Банку Галина Жукова.

Крім того, в цьому році ключовим пріоритетом у розвитку роздрібного бізнесу стає інтернет-банкінг, а банківські відділення будуть закриватися. За даними НБУ, в минулому році кількість банківських відділень скоротилася на 3,2 тис., з яких 2,1 тис. – відділення, що належали банкам, які були виведені з ринку в минулому році.

«Без технологічного інтернет-банкінгу неможливо уявити успішний роздрібний бізнес. За два роки кількість клієнтів, що розміщують депозити онлайн, збільшилася з 18% до 35%. Ми очікуємо зростання до 50% до кінця 2016 року », – прогнозує директор центру роздрібного бізнесу Укрсоцбанку Артур Атанов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua