99% українців працює за рубежем нелегально — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

99% українців працює за рубежем нелегально

20
Статистика дедалі частіше звертає свої погляди на таке явище, як трудова міграція громадян за кордон. За даними звітності, кожен дев'ятий українець хоч раз та виїжджав на заробітки до інших країн. Зазвичай їдуть особи найпрацездатнішого віку — 25–40 років, дві третини з них — чоловіки, повідомляє газета “Сегодня”.
На заробітки до СНД їдуть в основному представники робочих професій — шахтарі, будівельники, водії; до країн далекого зарубіжжя мігрують високваліфіковані фахівці — програмісти, перекладачі, учені, лікарі, моряки. Найбільшу кількість українських "трудоголіків" приймають Росія, Греція, Чехія, Словаччина, Кіпр, Німеччина та Швейцарія.
Головний мотив пошуку роботи за рубежем — висока зарплата. Деякі співгромадяни одержують "там" у 40 разів більше, ніж "тут", роблячи те саме. Відповідно до експертних оцінок, українці, які виїхали за рубіж, заробляють понад 2 млрд. грн. на місяць (за перерахунком).
99% тих, хто виїхав на заробітки — нелегали, які "забули" отримати необхідні у таких випадках документи. За кордоном на законних підставах працюють лише 28 тис. наших співвітчизників.
Втім, у нелегальної міграції є й свої "плюси": вона допомагає хоч якось вирішити проблему безробіття, дає людям шанс освоїти нові професії та іноземні мови, змушує "трудяг" крутитися і творчо мислити, а також "піднімати" власне виробництво (адже гроші, зароблені за рубежем, багато хто витрачає в Україні — тут дешевше жити).
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас