Молдова готується ввести мита на українську "молочку"


Молдова готується ввести мита на українську "молочку"

Міністерство економіки Республіки Молдова підготувало проект постанови про введення імпортних мит на українську молочну продукцію до кінця 2016 року з метою захистити менш конкурентоспроможного молдавського виробника, повідомила прес-служба консалтингового агентства «УкрАгроКонсалт».

«Мінекономіки Молдови підготувало проект постанови про введення мит на українську продукцію до кінця 2016 року, в першу чергу на молочну продукцію», – йдеться в повідомленні.

За даними «УкрАгроКонсалт», частка експорту молочної продукції в 2015 році в Молдову в середньому становила близько 12%. При цьому частка поставок вершкового масла становила близько 6%, тоді як кисломолочної продукції – більше 72%, молока і вершків – більше 62%, сиру – близько 25%.

Експерти вважають, що в разі прийняття цієї постанови експорт молочної продукції з України може скоротитися, але поставки до Молдови повністю не зупиняться, бо внутрішнє виробництво в цій країні є недостатнім.

Нагадаємо, молдавські виробники молочної продукції стурбовані напливом української «молочки» і просять владу на законодавчому рівні захистити внутрішній ринок від імпорту з України, зокрема, встановити мита, щоб українська продукція стала дорожчою місцевої.

У Міністерстві аграрної політики і продовольства України заявляли, що введення таких заходів з боку Молдови спричинить за собою звернення України зі скаргою до Світової організації торгівлі та застосування нашою країною аналогічних торгових бар’єрів, які можуть бути поширені не тільки на молочну, а й на інші види продукції .

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua