МВФ очікує сповільнення зростання економіки країн Кавказу і Центральної Азії в 2016 р. до 1,2%


МВФ очікує сповільнення зростання економіки країн Кавказу і Центральної Азії в 2016 р. до 1,2%

Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання ВВП країн Кавказу та Центральної Азії (регіон КЦА) у 2016 році на рівні 1,2%, тоді як в 2015 році економіка регіону зросла на 3,1%, повідомляється в бюлетені фонду про перспективи розвитку економіки в регіоні.

“В результаті зовнішніх потрясінь в 2016 році в регіоні КЦА прогнозується сповільнення зростання до 1,2%, що є найнижчим рівнем за 20 років, а потім лише невелике його (темпу зростання – ред.) підвищення в 2017 році”, – йдеться в документі.

Згідно з прогнозом, інфляція в регіоні досягне 10,6% в поточному році і 8,5% в 2017 році.

У травні минулого року МВФ прогнозував зростання економіки регіону КЦА в 2016 році на рівні 4,2%, інфляцію – на рівні 6,6%.

Як вважають експерти МВФ, у країнах-експортерах нафти у регіоні КЦА в поточному році очікується уповільнення зростання до 1,1% порівняно з 3,2% у 2015 році внаслідок зменшення виробництва нафти і державних інвестицій, зниження приватного попиту і підвищення непевності щодо обмінних курсів і грошово-кредитної політики.

В країнах-імпортерах нафти зростання прогнозується на рівні 2,6% проти 3% в 2015 році. Позитивний вплив більш низьких цін на нафту на економічну активність в цих країнах виявився обмеженим, відзначає МВФ, оскільки внутрішні ціни на паливо зменшилися лише незначно внаслідок низької конкуренції і ослаблення національних валют.

“Подальше ослаблення цін на нафту вплине на країни-експортери нафти безпосередньо, а на країни-імпортери нафти – через його вплив на російську економіку, курс російського рубля та вторинні ефекти через торгівлю і грошові перекази. Більш низькі ціни на нафту можуть також призвести до зменшення інвестицій у нафтогазовому секторі, який відіграє визначальну роль для середньострокових перспектив зростання у країнах-експортерах нафти”, – йдеться в документі.

Внутрішні ризики пов’язані головним чином з вразливістю банків у разі подальшого ослаблення національних валют. “Буферні резерви капіталу донині допомагали пом’якшити вплив макроекономічних потрясінь останнього часу. У разі подальшого погіршення економічної ситуації в країнах з високим рівнем вразливості і слабким наглядом можуть матеріалізуватися ризики для фінансової стабільності”, – вважають експерти фонду.

В Азербайджані в 2016 році МВФ прогнозує спад економіки на рівні 3%, у 2017 – зростання на 1%. У Вірменії в 2016 і 2017 роках очікується зростання економіки на рівні 1,9% і 2,5%, в Грузії – 2,5% і 4,5%, в Казахстані – 0,1% і 1%, в Киргизії – 3,5% і 2,7% відповідно. Економіка Таджикистану в 2016 і 2017 роках, згідно з прогнозами МВФ, зросте на 3% і 3,5%, Туркменістану – на 4,3% і 4,5%, Узбекистану – на 5% і 5,5%.

В регіон Кавказу і Центральної Азії входять Вірменія, Азербайджан, Грузія, Казахстан, Киргизія, Таджикистан, Туркменія і Узбекистан.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua