Експерт пояснив, яким містам вигідно доплачувати лоукостерам


Експерт пояснив, яким містам вигідно доплачувати лоукостерам

У Мінінфраструктури розробляють програму, яка б стимулювала бюджетних авіаперевізників з Європи заходити на український ринок. Програма передбачає доплати перевізникам, а також інші преференції. Це поширена практика в Європі. Про це розповів експерт з питань транспорту Олександр Кава.

“В Європі бюджетним авіаперевізникам муніципалітети міст доплачують за те, що вони відкривають туди рейси. Це досить поширений досвід у Європі, але це стосується невеликих міст. За рахунок таких доплат вони отримують нових туристів. На це міг би піти, наприклад, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці”, – каже Олександр Кава.

Приходу на український ринок бюджетних авіаперевізників – лоукостів заважає низький попит. В Україні користуються авіатранспортом тільки 1 млн українців.

“Немає дешевих тарифів без дорогих. Середня вартість квитка лоукост-компанії менша тільки приблизно на 15%. Для переважної більшості українців це занадто дороге задоволення. Пасажиропотік в минулому році склав 10 мільйонів, але частина з них – це іноземці, а інша частина – українці, які літають по кілька разів на рік. Послугами авіакомпаній користується не більше мільйона громадян України”, – говорить експерт.

Нові авіакомпанії поки мало цікавляться українським ринком. За останні 2 роки він втратив третину пасажиропотоку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua