За рік продажі вина в світі зросли на 10,6%


За рік продажі вина в світі зросли на 10,6%

Продажі вина в світі за 2015 р. зросли на 10,6% — до €28,3 млрд. За обсягом експорту лідером стала Іспанія (24 млн гектолітрів (гл)), потім ідуть Італія (20 млн. гл) і Франція (14 млн. гл), пише Le Figaro з посиланням на щорічний звіт міжнародної організації виноградарства і виноробства OIV.

У грошовому вираженні лідером з експорту стала Франція (€8,2 млрд, 29% обсягу ринку), на другому місці — Італія (€5,3 млрд), на третьому — Іспанія (€2,6 млрд).

Франція, Італія і Іспанія займають 56% обсягу експорту вина (104,3 млн гл). Найбільше зростання експорту за рік зареєстровано у США (26,5% у грошовому вираженні) і Китаї.

Лідером по споживанню вина третій рік стають США (31 млн. гл). “Зростання споживання, яке в основному забезпечується попитом з боку середніх класів, припало на червоне вино, особливо якщо взяти до уваги його благотворний вплив на здоров’я”, — зазначив глава OIV Жан-Марі Оран.

Сукупна площа виноградників у світі, за підрахунками організації, за рік трохи скоротилася — до 7,53 млн га, головним чином у Європі (на 7 тис. га). При цьому експерти відзначають збільшення площі земель під виноградники в Китаї. “Китай залишається основним двигуном зростання продажів”, — підкреслив Ж. Оран.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua