В Україні настав "ягідний бум", – експерт


В Україні настав "ягідний бум", – експерт

Ягідний бізнес в Україні стає все більш привабливим для виробників. Про це повідомила керівник проекту “АПК-Інформ: овочі і фрукти” Тетяна Гетьман.

“Останні п’ять років в Україні можна сміливо охарактеризувати як ягідний бум. Високі ціни на основні види твердих і м’яких ягід усередині країни і ще більш високі експортні ціни залучили в цей сектор інвесторів. При цьому якщо ще в попередніх роках у виробництво ягід інвестували в основному досвідчені фермери, які хоча б мали агрономічний досвід вирощування плодоовочевої продукції, то сьогодні серед інвесторів багато компаній, які раніше взагалі не мали ніякого стосунку до сільського господарства”, – розповіла Гетьман.

Зростання інтересу до виробництва ягід в Україні експерт пов’язує з високою ціною на цю продукцію.

“Насамперед інвестори орієнтуються на ціни. Ягоди залишаються доволі дорогим продуктом. Ціни на основний асортимент ягідної продукції з сезону в сезон не знижуються, а за деякими позиціями минулий рік показав значне зростання у зв’язку з підвищеним інтересом переробників в ЄС”.

Виробництво ягід в Україні щорічно збільшується на 2-3%, незважаючи на високі ціни. Так, сьогодні його обсяг оцінюється більш ніж в $200 млн, або в натуральному вираженні – 190 тис. тонн.

Крім того, як вже повідомляли аналітики, Україна активно нарощує експорт ягоди, переважно замороженої. Так, обсяг відвантаженої з України замороженої ягоди в період з червня по грудень 2015 р. становив майже 24 тис. тонн. Це рекордний показник для останнього десятиліття. Так, тільки в порівнянні з 2014 р. обсяг постачань збільшився на 56%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua