Недавнє валютне послаблення від НБУ стосуватиметься обмеженого кола українців, - коментар експерта


Недавнє валютне послаблення від НБУ стосуватиметься обмеженого кола українців, - коментар експерта

Національний банк України розширив спектр операцій із зарахування коштів в іноземній валюті на власні поточні рахунки фізичних осіб на території України. Про це повідомив НБУ з посиланням на постанову №256.

Однак норми постанови №256 виписані під певне коло фізичних осіб, які є власниками цінних паперів іноземних компаній, допущених до обігу в Україні, пояснює Антон Дядюра, генеральний директор лізингової компанії “ЕСКА Капітал”.

“Не варто думати, що йдеться про українських інвесторів в акції Facebook або IBM. Згідно з Положенням національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, допуск до обігу цінних паперів іноземних емітентів в Україні досить жорстко регламентований”, – відзначає експерт.

Зокрема, одною з обов’язкових умов для допуску цінних паперів є наявність в іноземного емітента активів в Україні. “Відповідно, основна частина таких зарубіжних емітентів пов’язана з великим українським бізнесом, кінцевими бенефіціарами якого є громадяни України”, – коментує Антон Дядюра.

“Іншими словами, постанова НБУ №256 дозволила вузькому колу осіб отримувати легально дохід у валюті від своїх активів за межами України. Можна припустити, що такі зміни в певній мірі буду сприяти притоку валюти в Україну. В кінцевому рахунку, національний інвестор нічим не гірше будь-якого зарубіжного, за умови, що він везе валюту в нашу країну, а не з неї “, – підсумував він.

Нагадаємо, Національний банк в 2016 році планує поступове скасування введених в 2014-2015 роках валютних обмежень відповідно до темпів реалізації попередніх умов, передбачених в узгодженій з Міжнародним валютним фондом “дорожній карті”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua